5 marca br. w siedzibie Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi na Krakowskim Przedmieściu 66 w Warszawie,  po raz kolejny odbędzie się kolorowa impreza Dzień Kobiet na Ludowo.

- Przygotowaliśmy program, w którym znajdzie się miejsce na muzykę, śpiew oraz warsztaty dla zdrowia i urody. Zapraszamy wszystkie Panie i nie tylko… - zachęca Instytut.

Będą przysmaki regionalne

- Podczas kolejnych obchodów Dnia Kobiet na Ludowo przedstawicielki kół gospodyń wiejskich z całej Polski opowiedzą Państwu o swojej działalności, osiągnięciach i satysfakcji ze wspólnej pracy. Oczywiście przywiozą ze sobą przysmaki regionalne oraz piękne wyroby rękodzielnicze - wymienia Joanna Szymańska-Radziewicz z Działu Promocji i Komunikacji NIKiDW.

O oprawę muzyczną naszego wydarzenia zadbają Panie z: Kapeli Kanka Franka, Kapeli Lunaria, Kapeli Zedel/Gomadzka/Maciejczak/Rosik i Zespołu Śpiewaczego Babiczanki z Babic.

- Z kolei urodą naszych gości zajmie się pani Beata Podsiadły z firmy – Akademia 4 Pory Roku, która przeprowadzi warsztaty rękodzielnicze z wyrobu kremów i soli kwiatowo-ziołowych. Będzie więc coś dla ciała i coś dla ducha - dodaje Joanna Szymańska-Radziewicz.