Termoizolacja wdmuchiwana, produkowana jest z celulozy lub wełny granulowanej. W zależności od gęstości wyróżniają się one współczynnikiem przewodzenia ciepła [λ] w przedziale 0,037 do 0,042 W/(m·K).

Nie tylko dobre właściwości termoizolacyjne

Materiały termoizolacyjne oparte na celulozie są niepalne i paroprzepuszczalne. Nie tracą więc swoich właściwości izolacyjnych nawet po zawilgoceniu. Materiały te są też doskonałą alternatywą dla rozwiązań izolacji natryskowych: pozwalają ocieplić poddasze wysokiej jakości materiałem izolacyjnym już w jeden dzień, bez względu na porę roku i temperaturę oraz bez konieczności długiego wietrzenia i demontażu istniejącej zabudowy. 

Granulat z wełny zaś jest otwarty dyfuzyjnie, co pozwala swobodnie przenikać parze wodnej, zapobiegając zawilgoceniu konstrukcji poddasza lub stropodachu, chroniąc je przed rozwojem szkodliwych grzybów i pleśni.

Oba te materiały dzięki swojej sypkości, łatwo docierają do trudno dostępnych miejsc. Ma to szczególne znaczenie w przypadku budynków inwentarskich, w których panuje podwyższona wilgotność.

Ponadto, włókna celulozowe wyróżniają się bardzo dobrą pojemnością cieplną, dzięki czemu skutecznie chronią pomieszczenia oraz chów przed przegrzewaniem się w gorące letnie dni.

Materiał wdmuchuje się w przestrzeń np. stropodachu (pomiędzy wiązarami kratowymi) za pomocą agregatu pneumatycznego. Po wykonaniu prac ociepleniowych nie wymagają wietrzenia pomieszczenia, która występuje w przypadku ocieplania innego rodzaju natryskowymi materiałami izolacyjnymi.

Zastosowanie: stropodach wentylowany, poddasze użytkowe; strop drewniane, sufity podwieszane, ściany działowe, lekkie ściany osłonowe.