Choć pod względem estetycznym przypominają swój dawny odpowiednik, współczesne panele dachowe są technologicznie znacznie bardziej zaawansowane.

Przed laty dekarz stosował technikę nakładania na siebie pasów blachy płaskiej, zaginając pionowe brzegi w taki sposób, aby szczelnie je ze sobą połączyć. Uzyskiwał dzięki temu charakterystyczne rąbki stojące.

Obecnie efekt rąbków osiąga się poprzez specjalistyczne profilowanie jeszcze w trakcie produkcji, umożliwiając w ten sposób łatwość montażu, a docelowo wysoki parametr szczelności.

Sprawdź jak rozwinąć swoje gospodarstwo rolne!

Nowoczesny minimalizm wyeksponowany na Maxa

Prostota, elegancja i nowoczesny minimalizm – tak najkrócej można zdefiniować charakter, jaki zyskuje budynek dzięki wyborowi tego typu pokrycia.

- Cechuje je płaska forma idealnie sprawdzająca się na prostych, dwuspadowych dachach bezokapowych, którym nadaje nowoczesnego charakteru – tłumaczy Bartłomiej Ukowski, dyrektor handlowy firmy Regamet. -  Jednocześnie panele mogą być wykorzystane w takich przypadkach również jako przedłużenie dachu, położone na elewacji samego budynku. Bardzo często tego typu pokrycie montuje się też na dachach płaskich o małym kącie nachylenia. Bez względu na to, na jakiego typu dachu czy elewacji inwestor zdecyduje się montować takie pokrycie, będzie to zdecydowany ukłon w kierunku wysmakowanego minimalizmu, jaki zdominował architekturę ostatnich lat – dodaje Bartłomiej Ukowski.

Przyspiesz montaż pokrycia dachowego na Maxa

Nową propozycję firmy Regamet wyróżnia co najmniej kilka aspektów, które sprawiają, że panele Max mogą być atrakcyjne zarówno z punktu widzenia inwestora, jak i dekarza montującego je na dachach i elewacjach.

Przede wszystkim uwagę zwraca już sama szerokość pojedynczego panelu, która jest ponad dwukrotnie większa od standardowych wymiarów pokryć tego typu. Rozmiar całkowity wynosi w tym przypadku ponad 1100 mm, a krycia rzeczywistego 1065 mm. Tym samym Max to jeden z najszerszych tego typu produktów dostępnych na rynku. Co to oznacza? Dla dekarza to niebagatelna korzyść ułatwiająca i przyspieszająca proces montażu pokrycia na połaci dachowej. Z kolei inwestor otrzymuje produkt, który wizualnie praktycznie nie odróżnia się od tradycyjnych, węższych paneli, a który jednocześnie jest korzystniejszy cenowo – tłumaczy Bartłomiej Ukowski.