Tak, wiemy, że w rolnictwie jest wiele ważniejszych tematów, ale jest niedziela, więc czas na nieco lżejsze treści na portalu... Wiecie Państwo, jak radzą sobie spółdzielnie mleczarskie na Facebooku? Sprawdzili to analitycy Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych.

Dane opracowano za styczeń 2023 r. W badanym okresie największą liczbę interakcji wygenerował profil marki Piątnica, który uzyskał wynik 17 tys. Dzięki tak dobremu rezultatowi kanał ten pozostał bezkonkurencyjnym na tle pozostałych. Miejsce drugie na podium zajął profil marki Lactima (4,3 tys. interakcji), zaś na miejscu trzecim uplasowała się Bakoma Bio (3,9 tys. interakcji).

Jak w tym zestawieniu wypadli ich konkurenci?

Największy przyrost nowych fanów w badanym okresie uzyskała Spółdzielnia Mleczarska Ryki (+1,1 tys. obserwatorów). Pozostałe wyniki tego profilu były jednak przeciętne, co spowodowało, że zajął tylko ostatnie miejsce w rankingu. Ubytek obserwatorów odnotowały marki: Bakoma Bio (-123 fanów) oraz Maślanka Mrągowska (-43 obserwatorów).

Najwięcej reakcji, komentarzy oraz udostępnień w badanym okresie zebrał profil Piątnicy (kolejno: 15 tys., 1,4 tys. i 519). W styczniu najaktywniejszą facebookową stroną była ta należąca do Mlekovity. W badanym czasie marka dodała na swoim profilu 22 posty.

Najpopularniejsze posty

W styczniu największą popularnością cieszyły się posty na profilu marki Piątnica. Wszystkie trzy miejsca na podium top postów należały właśnie do tej firmy.

Wpis z miejsca pierwszego zebrał 2,5 tys. interakcji, a dotyczył serków Twój Smak, czyli produktów marki. Post z lokaty drugiej miał 2,3 tys. interakcji. Traktował on o dobrym wejściu w Nowy Rok 2023 i reklamował produkty firmy. Na miejscu trzecim uplasowała się publikacja, która zdobyła 2,1 tys. interakcji. Dotyczyła ona śmietany Piątnica i była reklamą tego właśnie produktu.

Najwięcej reakcji oraz komentarzy zgromadził post z pierwszego miejsca, należący do marki Piątnica (2,2 tys. reakcji oraz 278 komentarzy). Największą liczbę udostępnień miał zaś wpis z miejsca trzeciego, również należący do Piątnicy (149 share’ów).

Ranking top postów spółdzielni mleczarskich na Facebooku w styczniu zdecydowanie zdominował profil Piątnicy. Na tym kanale umieszczono bowiem 8 na 10 najpopularniejszych publikacji.

Podsumowując, w styczniowym zestawieniu w pierwszej trójce znalazły się: Piątnica, Lactima oraz Bakoma Bio. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.