Jak informuje Lidl Polska - od początku istnienia firmy stawia na produkty pochodzące z Polski. Sprzedaż artykułów spożywczych od polskich producentów stanowi ponad 70% obrotu Lidl Polska. W sklepach klienci mają dostęp do bogatej oferty wysokiej jakości artykułów producentów z Polski – między innymi mięsa. 100% świeżego mięsa marki własnej „Rzeźnik” pochodzi z Polski. 

Rzeźnik to marka własna sieci Lidl. Marka ta dotyczy drobiu oraz mięsa wieprzowego, które dostarczane są przez polskich producentów (m.in. Ami, Animex, Biernacki, Indrol).

Sieć deklaruje, że w ofercie pojawią się również produkty od mniejszych, lokalnych dostawców z Polski. Od niedawna, w sprzedaży dostępne jest BIO mięso mielone wieprzowe, a od czwartku, 28 października, BIO mięso mielone wołowe od lokalnego dostawcy – „Farmy Roztocza”. Produkty spełniają kryteria certyfikatu BIO, co oznacza, że mięso pochodzi z ekologicznych gospodarstw, a zwierzęta były hodowane w bliskości z naturą. Mięso posiada również oznaczenie „Produkt polski” – symbol opracowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Oba rodzaje mięs zapakowane są w ekologiczne opakowanie, które zawierają o około 80% mniej plastiku niż standardowe opakowanie.