Jak podał Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski, decyzją zarządu województwa kolejne dwie firmy z regionu - "Gospodarstwo Pasieczne Leśny Dwór" i "Wędzonki warmińskie Anna Piotrowicz" dołączyły do sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle.

Zarząd podjął też decyzję o przyznaniu 133 dotychczasowym członkom sieci prawa do dalszego korzystania ze znaku towarowego "Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle" w roku 2021.

Oznaczone znakiem firmowym "Gospodarstwo Pasieczne Leśny Dwór" miody są obecne na rynku od 1990 roku. Początkowo firma oferowała miód wyłącznie z własnych pasiek, których potencjał pozwalał na rozpoczęcie budowania rozpoznawalnej marki miodów. W 1994 roku, Pasieka stała się przedsiębiorstwem, które systematycznie rozszerzało listę współpracujących z nią pszczelarzy z terenu Warmii i Mazur. Wśród dostawców są również członkowie sieci Dziedzictwa Kulinarnego.

Natomiast produkty firmy "Wędzonki warmińskie Anna Piotrowicz" są wytwarzane w rodzinnym zakładzie na Warmii z mięsa wieprzowego pochodzącego z ubojni, która skupuje i prowadzi ubój trzody chlewnej z hodowli zlokalizowanych w obrębie województwa warmińsko-mazurskiego. Tworząc produkty, właściciele bazują głównie na przepisach zaczerpniętych z książki kucharskiej z 1950 roku.

Regionalne Dziedzictwo Kulinarne jest ideą promującą produkcję i sprzedaż lokalnej i regionalnej żywności. Służyć ma zwiększaniu współpracy pomiędzy lokalnymi producentami żywności a restauracjami, a także wymianie wiedzy pomiędzy regionami członkowskimi. Ważne jest również promowanie rozwoju żywności, do produkcji której są wykorzystywane lokalne zasoby surowcowe. Obecnie w Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego jest zrzeszonych 46 regionów z 13 państw europejskich. Województwo warmińsko-mazurskie przystąpiło do Europejskiej Sieci w 2005 roku. Obecnie sieć "Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle" liczy 135 członków.