W niedzielę 29 maja 2022 w miejscowości Nielisz, nad zalewem Nielisz, z trasą biegnącą przez kwitnące pola rzepaku, odbędzie się I edycja biegu Olejarska Dycha. Ciągnące się po horyzont żółte pola kwitnącego rzepaku, błękit majowego nieba, ciche leśne ścieżki, meta i wspólny posiłek na plaży nad szumiącą wodą zbiornika Nielisz to główne atrakcje nowej imprezy. 

Start biegu zaplanowany jest na godzinę 10:00 w ostatnią majową niedzielę. Trasa biegu wyznaczona zostanie polnymi i leśnymi ścieżkami. Meta będzie na brzegu zalewu Nielisz. Tam również odbędzie się wspólny posiłek i dekoracje. Limit czasu wynosi 90 minut, co pozwoli ukończyć bieg w limicie również początkującym zawodnikom.

Wszyscy uczestnicy otrzymają imienny numer startowy, pamiątkową chustę z logo wydarzenia, torbę bawełnianą oraz butelkę oleju rzepakowego z limitowanej serii. Na trasie przewidziane są punkty nawodnienia, a na mecie - posiłek regeneracyjny. Na zawodników, którzy ukończą bieg w limicie,czekać będzie pamiątkowy medal na mecie.

Nagrody zostaną przyznane w klasyfikacji OPEN K/M oraz trzech kategoriach wiekowych K/M. Dla zwycięzców przygotowane są statuetki i upominki, a w klasyfikacji OPEN również nagrody finansowe.

Finansowanie z Funduszu Promocji Roślin Oleistych