Badania dotyczące ruchu turystycznego w województwie mazowieckim potwierdzają, że po 2019 roku liczba osób odwiedzających nasz regon stale rośnie. W poprzednim roku wynik zbliżył się do najwyższych w ostatnich latach. W tym roku może liczyć na turystyczny rekord, bo warunki ku temu są świetne.

Kierunek Siedlce i okolice

Siedlce, choć niewielkie, mają wiele ciekawego do zaoferowania.  Magnesem, który przyciąga wielbicieli sztuki, z pewnością jest Ekstaza św. Franciszka pędzla El Greca. Znajdziemy ją w Muzeum Diecezjalnym. Interesujące zbiory ma również Muzeum Regionalne im. Mieczysława Asłanowicza.

Siedlce są szóstym najczęściej odwiedzanym przez turystów miejscem na Mazowszu. A w okolicy na pewno warto też odwiedzić: Zamek w Liwie, Pałac w Partykozach czy Pałac Kuczyńskich w Korczewie, Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie, Muzeum Pożarnictwa w Kotuniu, Dwór Mościbrody i Muzeum Teblinki. Szereg atrakcji dla wodniaków oferuje też rzeka Liw. 

W wielu z wymienionych miejscach przygotowano interesujące imprezy o bardzo zróżnicowanym charakterze, trwające od czerwca do początku września. Informacje o nich można znaleźć na stronach internetowych tych obiektów.

 

 

Konferencja w Dworze w Mościbrodach

Podczas konferencji prasowej otwierającej sezon turystyczny, zaprezentowano najnowszy spot, który w tym roku będzie promował województwo mazowieckie, przewodnik „Industrialne Mazowsze” oraz nowy portal turystyczny www.mazowsze.travel

– Ten sezon turystyczny zaczynamy premierą dwóch naszych projektów – powiedziała Izabela Stelmańska, prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. – Przede wszystkim udostępniamy użytkownikom nowy serwis turystyczny www.mazowsze.travel. Oddajemy też w ręce użytkowników papierową i cyfrową wersję naszego najnowszego przewodnika „Industrialne Mazowsze”, w którym opisujemy Mazowsze mniej oczywiste.       

Konferencja prasowa odbyła się na terenie Dworu Mościbrody. To miejsce zapewnia nie tylko maksymalny odpoczynek słynąc też  z pysznej kuchni i ciekawych atrakcji.

 

 

Turystyka na wsi

Czytaj więcej

Turystyka na wsi