Prezydent był pytany podczas sesji "Q&A" na Facebooku, czy są plany zawieszenia świadczenia 500 plus lub jego zmniejszenia i czy w 2021 r. program ten będzie obowiązywał w niezmienionej formie.

- To są absolutnie nieprawdziwe informacje o tym, że 500 plus miałoby być zawieszane czy zmniejszone. Absolutnie nie ma takiego planu, by w jakikolwiek sposób cokolwiek zmieniać na gorsze w programie 500 plus. On jest realizowany, jest bardzo ważny dla rodzin i wszyscy mamy tego świadomość, że jest ogromnie dla nich ważny, zwłaszcza w obecnej, bardzo trudnej sytuacji - powiedział Andrzej Duda.

- Więc powtarzam - wszystkie informacje, które się na ten temat pojawiają - niestety niektórzy politycy nieodpowiedzialnie o tym mówią, mówię tu przede wszystkim o politykach opozycji i tu z ust opozycji kilkakrotnie słyszałem tego typu wezwania - to jest brak odpowiedzialności - dodał.

Prezydent podkreślił, że "dzisiaj 500 plus, to jest poczucie stabilności dla bardzo wielu rodzin". - I zapewniam, że rządzący nie zamierzają w żaden sposób tego uszczuplić - oświadczył Andrzej Duda.