Duży, wygodny dom o klasycznej formie z elewacją wykonaną z białej cegły klinkierowej, spadzistym ciemnoszarym dachem i białą stolarką okienną z cienkimi szprosami stoi w otoczeniu natury.

Na obszernej posesji rośnie dużo drzew i innych roślin, dlatego odwiedzający mogą mieć wrażenie, że ogród płynnie przechodzi w las.

Klientowi zależało na doświetleniu terenu, ze szczególnym uwzględnieniem ciągów pieszych, co miało wpłynąć na zwiększenie komfortu i poczucia bezpieczeństwa po zmroku. Ostatecznie gotowy system doskonale wpisał się też w estetykę całego założenia ogrodowego.

Rzucić nowe światło na klasyczną perfekcję

Ogród, który znajduje się na posesji stanowi efekt starannego i przemyślanego projektu. Składa się bowiem z dwóch stref, a każdą z nich cechuje nieco inny charakter. Część znajdująca się przed domem powstała z inspiracji francuskim stylem ogrodowym i ma funkcję reprezentacyjną.

Trawniki są tutaj krótko przycięte, podobnie jak krzewy. Wypielęgnowaną zieleń uzupełniają elementy małej architektury nawiązujące do sztuki ogrodowej tworzonej w okresie antyku i baroku.

Przy gładkich, wybrukowanych szarym kamieniem ścieżkach stoją alabastrowo białe rzeźby przedstawiające postacie, wazy a także ławeczka na bogato zdobionych masywnych wspornikach. 

Z tymi artystycznymi elementami korespondują lampy z obudowami w kolorze białym, które z daleka także trochę przypominają minimalistyczne, geometryczne rzeźby.

Romantyczna swoboda w dobrym świetle

Druga część ogrodu, zaprojektowana w swobodniejszym angielskim stylu, dającym więcej pola do działania naturze, jest trochę schowana, szczególnie dla osób pierwszy raz odwiedzających posesję.

Znajduje się tam kilka drewnianych obiektów – letni domek pełniący rolę lokum dla gości, drewutnia i duża altana. Ściany pokryte deskami w kolorze ciemnobrązowym doskonale wpisują się w otoczenie, którym jest brzozowo-sosnowy lasek. Przy domku rosną też krzewy o nieregularnej formie, a ścieżki pokrywa drobny, granitowy bruk, między którym można zauważyć zieleń mchu.

W tej części ogrodu zostały zamontowane lampy w kolorze antracytowym, dobrze podkreślające tajemniczość i dzikość tego miejsca.

Ogród dobrze doświetlony

W ogrodzie pod Trzebnicą stanęło 70 lamp Plast-Met. Realizacja tej inwestycji była niestandardowa, bowiem polegała na wymianie wcześniejszego systemu oświetlenia, który okazał się mało wydajny.

Wszystkie lampy posiadają przekrój 100 x 100 mm, mają dwie wysokości 1500 i 700 mm i można nimi sterować za pomocą sieci Wi-Fi. System został również wyposażony w przydatne funkcje takie jak regulacja jasności i czujniki zmierzchu.