PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Finanse i prawo

Znamy już planowane stawki dopłat bezpośrednich za 2022 r.
Znamy już planowane stawki dopłat bezpośrednich za 2022 r.

Znamy już planowane stawki dopłat bezpośrednich za 2022 r.

farmer.pl

BAZA WIEDZY

Serwis specjalny

Ogrom przepisów i regulacji dotyczących rolnictwa może przyprawić o zawrót głowy każdego. Na portalu Farmer.pl prezentujemy najnowsze informacje na temat zmian w polskim i europejskim prawie oraz wypowiedzi eksperckie z zakresu interpretacji przepisów.  Zastanawiasz się może jakie wymagania ma spełnić osoba niebędąca rolnikiem, aby nabyć grunty rolne lub jak skorzystać z dotacji Mój Prąd? Odpowiedzi na te pytanie znajdziesz na portalu Farmer.pl, w dziale „Finanse i prawo”.

Nie zabraknie tu także informacji na temat kredytów dla rolników, dzierżawy oraz zakupu gruntów rolnych, ubezpieczeń budynków inwentarskich i upraw czy kształtu ekoschematów i Wspólnej Polityki Rolnej.

Niemniej ważnym tematem w tym dziale są możliwości pozyskania dotacji, dopłat i dofinansowań dla gospodarstw rolnych, od wsparcia na modernizacje gospodarstw, przez premie dla młodych rolników, dopłaty do nawozów i pomoc suszową, po programy pomocowe, jak dobrostan plus czy dopłaty do loch. Terminy składania wniosków o dopłaty, informacje na temat postępów w wypłacaniu dofinansowań czy historie rolników, którzy musieli zmierzyć się z administracyjnymi problemami podczas starań np. o dopłaty bezpośrednie – to wszystko znaleźć można na portalu Farmer.pl.

Czytaj więcej