PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Finanse i prawo

Sprawdź najnowsze oferty dla rolnika!

Serwis specjalny

Ogrom przepisów i regulacji dotyczących rolnictwa może przyprawić o zawrót głowy każdego. Na portalu Farmer.pl prezentujemy najnowsze informacje na temat zmian w polskim i europejskim prawie oraz wypowiedzi eksperckie z zakresu interpretacji przepisów.  Zastanawiasz się może jakie wymagania ma spełnić osoba niebędąca rolnikiem, aby nabyć grunty rolne lub jak skorzystać z dotacji Mój Prąd? Odpowiedzi na te pytanie znajdziesz na portalu Farmer.pl, w dziale „Finanse i prawo”.

Nie zabraknie tu także informacji na temat kredytów dla rolników, dzierżawy oraz zakupu gruntów rolnych, ubezpieczeń budynków inwentarskich i upraw czy kształtu ekoschematów i Wspólnej Polityki Rolnej.

Niemniej ważnym tematem w tym dziale są możliwości pozyskania dotacji, dopłat i dofinansowań dla gospodarstw rolnych, od wsparcia na modernizacje gospodarstw, przez premie dla młodych rolników, dopłaty do nawozów i pomoc suszową, po programy pomocowe, jak dobrostan plus czy dopłaty do loch. Terminy składania wniosków o dopłaty, informacje na temat postępów w wypłacaniu dofinansowań czy historie rolników, którzy musieli zmierzyć się z administracyjnymi problemami podczas starań np. o dopłaty bezpośrednie – to wszystko znaleźć można na portalu Farmer.pl.

Czytaj więcej