Pewien przedsiębiorca z powiatu kaliskiego (woj. wielkopolskie) dowiedział się, iż ktoś wykorzystując dane jego firmy zamówił u hiszpańskiego dostawcy transport cytryn. Zamówione owoce miały trafić na giełdę owocowo-warzywną pod Warszawą. Zaniepokojony powiadomił o tym fakcie policję.
Funkcjonariusze z komisariatu w Starych Babicach pod Warszawą namierzyli transport. Okazało się, że przywiezione cytryny miały zostać przeładowane na dwie inne ciężarówki i wywiezione z terytorium Polski. W trakcie przeładunku na terenie giełdy, zatrzymany został 63-letni obywatel Łotwy. To on kontaktował się telefonicznie z kierowcą ciężarówki wiozącym cytrusy i instruował go, gdzie należy dostarczyć towar.

Zatrzymany został przewieziony do Komedy Miejskiej Policji w Kaliszu, gdzie na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili mu zarzut paserstwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą nie wykluczają dalszych zatrzymań w związku z ta sprawą. Ustalają, kto bezprawnie posłużył się danymi firmy składając zamówienie u hiszpańskiego dostawcy.