Jak się okazuje – nie wszędzie.

Nasz czytelnik w Nakle nad Notecią pocałował dziś klamkę.

„Agencja na swoich stronach ma zamieszczone, że dzisiaj biura powiatowe będą otwarte od 6.00 do 20.00 i dlatego w dniu dzisiejszym udałem się do biura powiatowego w Nakle nad Notecią 89- 100 i czekałem do 6.20, jednak biuro pozostawało zamknięte, nie udało mi się złożyć wniosku, więc po co ta cała propaganda, że frontem do rolnika, że biura czynne dłużej?” – poinformował nas czytelnik.

Sprawdziliśmy. O godz. 8.11 nikt w BP w Nakle nie odebrał telefonu, ale już cztery minuty później – tak. Niestety kierownik biura powiatowego jeszcze nie był osiągalny. Przemiła pani poprosiła o telefon za 10 minut i poinformowała, że dziś biuro jest czynne od 7.30 do 20. A dlaczego nie od godz. 6?

 – Takie wytyczne dostaliśmy – usłyszałam.

Kierownik Biura Powiatowego Adam Tchórzewski jest po 8.30.

- Biuro jest czynne od 7.30 – tak mieliśmy zaplanowane, taka informacja była wywieszona na kartce – słyszę. – Zostało nam 100-100 parę osób, wiem, że na stronie agencji były inne godziny, ale my mieliśmy pracować od 7.30, taka informacja była wywieszona od kilku dni.

Od ilu? – pan kierownik nie pamięta. Nie odpowiada też na pytanie, czy dostosował się do wywieszonej kartki , czy sam ją wywiesił i z kim uzgadniał takie skrócenie pracy agencji.

- Godziny pracy są wydłużone, a nie skrócone – słyszę. – Po szczegóły proszę się zwrócić do oddziału terenowego agencji.

Tylko że w oddziale Kujawsko-Pomorskim pechowo nie ma dziś pani dyrektor Katarzyny Kaczmarek-Sławińskiej, a i zastępca Paweł Drzażdżewski, zajmujący się biurami powiatowymi, będzie za czas jakiś. A tak w ogóle – to proszę pytania na maila.

Zatem później dowiemy się, dlaczego w ARiMR centrala nie wie, co robi teren – i dlaczego biura powiatowe robią, co chcą i jak o tym informują.

Biura powiatowe ARiMR miały być czynne dłużej od 29 do 31 maja.

Do 30 maja zarejestrowano w ARiMR 1,276 mln wniosków, co stanowi 94,45 proc. wszystkich wniosków złożonych w 2016 r. Kto nie zdąży złożyć wniosku do 31 maja, będzie mógł zrobić to jeszcze do 26 czerwca, ale wówczas za każdy roboczy dzień opóźnienia należne dopłaty zostaną pomniejszone o 1 proc. – informuje ARiMR.