Projekt "Dzieciaki Mleczaki" uzupełnia trzyletnią kampanię "Mam kota na punkcie mleka", realizowaną przez Polską Izbę Mleka i skierowaną do uczniów szkół podstawowych i najmłodszych gimnazjalistów - poinformowała dyrektor Izby, Agnieszka Maliszewska.

- Chcemy, by o walorach mleka w ciekawy sposób dowiedziały się także najmłodsze dzieci, a "Dzieciaki Mleczaki" jest wyjątkowo prostym, kolorowym i ciekawym projektem, skierowanym właśnie do tej grupy wiekowej dzieci - powiedziała Maliszewska.

Dodała, że dzieci lubią ten program i utożsamiają się z mlecznymi bohaterami, bawią się i uczą o tym, jak ważne jest mleko. Przedszkolaki uczestniczące w tym projekcie bezpłatnie dostają materiały edukacyjne przygotowane przez specjalistów. Zawierają one ciekawe informacje o wartościach odżywczych zarówno mleka, jak i produktów mlecznych, a zawarte w nich zadania i ćwiczenia dopasowane są do wieku i umiejętności maluchów.

Dzieci, rodzice i nauczyciele mogą też korzystać ze specjalnie przygotowanej strony internetowej www.dzieciakimleczaki.pl. Można tam znaleźć liczne konkursy, które zachęcają do zabawy i twórczej improwizacji.

Program obejmujący 26 tys. dzieci realizowany jest dzięki wsparciu ze środków Funduszu Promocji Mleka oraz środków Polskiej Izby Mleka. Objęty jest patronatem Ministra Edukacji Narodowej.