Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 18 maja będzie sukcesywnie otwierała swoje placówki dla rolników. Z uwagi na sytuację epidemiczną w województwie śląskim, biura powiatowe i oddział regionalny będą nadal zamknięte - poinformowała w piątek Agencja.
W pierwszej kolejności częściowo otwarte zostaną biura powiatowe i wybrane biura w oddziałach regionalnych. Od najbliższego poniedziałku na miejscu rolnicy będą mogli załatwić sprawy związane z rejestracją zwierząt - w biurach powiatowych czy wnioskami inwestycyjnymi oraz sprawami dotyczącymi działań premiowych - w oddziałach regionalnych ARiMR.
- Przy zachowaniu odpowiednich standardów bezpieczeństwa od poniedziałku rolnicy będą mogli załatwić sprawy związane z paszportami i zgłoszeniami zwierzęcymi - poinformował prezes ARiMR Tomasz Nowakowski. Dodał, że możliwy będzie także kontakt z pracownikami od działań inwestycyjnych i premiowych.
Jednak "z uwagi na sytuację epidemiczną w województwie śląskim, decyzja o otwarciu biur powiatowych i oddziału regionalnego została przesunięta w czasie - napisano w komunikacie.
Jak informuje Agencja, przyjęta została ścieżka dojścia do całkowitego otwarcia biur - następnym etapem będzie możliwość załatwienia w nich spraw związanych z uzyskaniem pomocy technicznej dot. wypełnienia wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe.
- Będziemy o tym informować na bieżąco, chcemy zapewnić maksymalne bezpieczeństwo zarówno rolnikom jak i naszym pracownikom - zapewnił prezes ARiMR.
Utrzymana zostaje możliwość złożenia dokumentów za pośrednictwem wrzutni, które znajdują się przy placówkach ARiMR.
ARiMR przypomina, że w związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii, od 16 marca 2020 r. ograniczona została możliwość bezpośredniego kontaktu z klientem w biurach powiatowych, oddziałach regionalnych i centrali ARiMR, ale mimo wprowadzenia obostrzeń Agencja realizowała swoje zadania na bieżąco.
Obsługa jest możliwa m.in. dzięki realizowanej w ARiMR strategii Agencja 4.0. Dzięki systematycznej cyfryzacji procesów i wdrażaniu nowych technologii, beneficjenci otrzymali do dyspozycji kilka narzędzi pozwalających na załatwienie sprawy przez internet, m.in. aplikację eWniosekPlus, portal IRZplus.
"Decyzja o otwarciu placówek ARiMR w województwie śląskim została przesunięta w czasie, w związku z dynamiczną sytuacją epidemiologiczną województwa. Decyzja o odmrożeniu tych placówek zapadnie po przeanalizowaniu sytuacji panującej w regionie, o czym ARiMR poinformuje w odrębnym komunikacie".

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)