Dokument miał być opublikowany w maju, ale pewnie nie będzie, bo i koncepcje się zmieniają. Najpierw Komisja Europejska chciała iść w kierunku ochrony środowiska i nie płacić rolnikom za wypełnianie w tym zakresie prawa. Potem nie co odpuściła – przynajmniej takie głosy dochodziły z Brukseli. Teraz? Choroba wie, co oni tam „szyją”. Czy przyjmą nasze, czyli polskie uwagi?

Jednakże Marek Sawicki zachęca do dyskusji na forum unijnym i przedstawiania swoich racji. Zachęca polskich rolników do przedstawiania swoich ocen WPR. Nie muszą to być oceny zgodne z założeniami rządu w sprawie przyszłości polityki rolnej – mówi.

Być może konsultacje w sprawie tego dokumentu nie były zbyt szerokie, dlatego zachęcam do wpisywania opinii na stronie internetowej Komisji Europejskiej do spraw rolnictwa – mówi Sawicki.

Specjalną stronę internetową założył do tych celów Dacian Ciolos. Oto ta strona:

http://ec.europa.eu/agriculture/cap-post-2013/debate/index_pl.htm

Komisarz zachęca do wzięcia udziału w dyskusji na temat przyszłości, zasad i celów wspólnej polityki rolnej. Na razie jak się przeanalizuje dokonane tam wpisy przez rolników, to nie widać żadnego z Polski.

Swoje uwagi dotyczące Wspólnej Polityki Rolnej możecie przesyłać do nas, najlepiej na adres e-mail: kontakt@farmer.pl

My potem zamieścimy je na stronie internetowej Komisji Europejskiej.
Polacy, rolnicy. Do dzieła!

Przemówienie Komisarza ds. Rolnictwa UE

Stanowisko Polski w sprawie WPR po 2013 r.

źródło: farmer.pl