Planowane są dopłaty do prywatnego przechowywania (PLH) odtłuszczonego mleka w proszku, masła i sera, a także wołowiny, jagnięciny i koziego mięsa. Wsparcie rynku cielęciny nie jest planowane.
Według dobrze poinformowanych środowisk w Brukseli, mimo wstępnych wahań komisarza ds. Rolnictwa UE Janusza Wojciechowskiego, od kilku dni trwają przygotowania do wsparcia rynków rolnych w obliczu pandemii koronawirusa.

Na ten cel ma być udostępnione około 80 mln euro, chociaż nie podjęto jeszcze ostatecznych decyzji dotyczących ilości produktów, które mają być przechowywane.

We wspólnym oświadczeniu w ubiegłym tygodniu ministrowie rolnictwa z 27 państw członkowskich zwrócili się do komisarza Wojciechowskiego o zintensyfikowanie środków kryzysowych. Ministrowie jednogłośnie stwierdzili, że w ramach WPR istnieje „pilna potrzeba dodatkowych,odpowiednich i odpowiedzialnych środków”.

Nasila się też dążenie do wprowadzenia dalszych środków wsparcia dla sektora owoców i warzyw, w tym ziemniaków, oraz dla rynku wina. Najwyraźniej istnieją plany ułatwienia konkurencji w ramach wspólnej organizacji rynku (CMO). Między innymi mogłyby być ułatwione fuzje między producentami.