Według najnowszych danych ARiMR, około 1,19 mln rolników, którzy złożyli w tym roku wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich, otrzymało z tego tytułu zaliczki w wysokości ponad 9,61 mld zł.

Z kolei ok. 856 tys. beneficjentów otrzymało blisko 2,19 mld zł zaliczkowych płatności obszarowych PROW.

Wypłata tegorocznych zaliczek rozpoczęła się 18 października i potrwa do końca listopada. Od 1 grudnia br. rozpocznie się przekazywanie pozostałych kwot dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW za 2021 r.

Zaliczki wypłacane są na najwyższym dopuszczonym poziomie w Unii Europejskiej. W przypadku dopłat bezpośrednich wynoszą 70 proc., a jeśli chodzi o płatności obszarowe jest to 85 proc. należnych dopłat.

W tegorocznej kampanii wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich złożyło ok. 1,3 mln rolników, a koperta finansowa przeznaczona na ich realizację wynosi 15,63 mld zł. Natomiast cały budżet na płatności obszarowe z PROW za 2021 r. sięga nieco ponad 3 mld zł.

Rolniku - nie dostałeś jeszcze należnych pieniędzy z dopłat? Może Agencja ma twoje nieaktualne dane bankowe? Sprawdź to, bo może z tego powodu właśnie, choć przelew został wysłany, wrócił z powrotem do Agencji!

Wszelkie zmiany dotyczące rachunku należy zgłaszać do biur powiatowych ARiMR.