Z końcem marca, ARiMR rozpoczęła kolejny, 8. z rzędu nabór wniosków o premię dla młodego rolnika. Potrwa on do 29 maja br. Tym sposobem można pozyskać 150 tys. zł. bezzwrotnej gotówki na start samodzielnego gospodarowania.

Ale wychodzi na to, że coraz mniej młodych rolników jest zainteresowanych uzyskaniem dodatkowych pieniędzy na rozwój gospodarstw.

Jak wynika z danych przekazanych redakcji farmer.pl przez Agencję, do 10 maja br. złożono jedynie 87 wniosków na kwotę 13 050 000 zł o premię dla młodego rolnika!

Dla porównania, w ubiegłorocznym naborze wniosków, który trwał od od 31 marca do 30 czerwca br., ogółem w skali kraju złożono 4 004 podań o premię dla młodego rolnika.

Rozwiń swoje gospodarstwo dzięki kredytowi dla rolników!

Czy w tym roku ARiMR zdecyduje się przedłużyć o kolejny miesiąc omawiany nabór - tego jeszcze nie wiemy, ale wszystko wskazuje na to, że podobnie jak w latach poprzednich pewnie tak zrobi.

Warto dodać, że dotychczas w ramach wszystkich przeprowadzonych naborów na premię dla młodego rolnika (PROW 2014-2020) podpisanych zostało prawie 26 tys. umów o przyznaniu pomocy na kwotę ponad 3,27 mld zł.