– Wciąż ok. 140 tys. rolników nie złożyło dokumentów. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski do końca maja – przypomina rzecznik ARiMR Paweł Mucha.

Tegoroczny termin przyjmowania wniosków został wydłużony w Polsce do końca maja, po tym, jak UE wydała rozporządzenie pozwalające na wydłużenie go nawet do 15 czerwca.

Więcej o tegorocznym terminie składania wniosków: Wnioski o dopłaty do końca maja

W tegorocznej kampanii widać zwiększoną dynamikę składania e-wniosków – ARiMR otrzymała ich już prawie 990 tys. Wraz z oświadczeniami do Agencji wpłynęło łącznie blisko 1,2 mln formularzy – zauważa ARiMR i dodaje, że  tym roku po raz drugi przyjmuje wnioski za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Dane dotyczące liczby wniosków złożonych drogą elektroniczną wskazują, że rolnicy chętnie korzystają z aplikacji – w analogicznym okresie rok temu rolnicy złożyli ich o ponad 200 tys. mniej.

Po upływie podstawowego terminu rolnicy będą mogli składać wnioski jeszcze przez 25 dni kalendarzowych, a więc do 25 czerwca - jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia należne kwoty płatności zostaną pomniejszone o 1%.

Więcej: Jakie sankcje dla składających wnioski o dopłaty bezpośrednie po terminie?