W bieżącym roku o płatności na terenach o niekorzystnych warunkach gospodarowania ubiega się blisko 735 tys. rolników. Wypłata pieniędzy przebiega spranie, a do 2 listopada decyzję w sprawie przyznania płatności otrzymało 78 proc. rolników. Dla 97,8 proc. wszystkich obsługiwanych spraw została zakończona kontrola administracyjna, a dla 82,4 proc. spraw zostały naliczone płatności ONW.

Na płatności ONW za rok 2010 przeznaczona jest kwota wynosząca 1,3 mld zł. Płatności te mogą być wypłacone do 30 czerwca 2011 r., ale Agencja w tym roku planuje wypłacić ok. 1,1 mld zł, co stanowi 85 proc. koperty finansowej.

Agencja Restrukturyzacji wypłaciła do końca września więcej o 1/3 pieniędzy niż w analogicznym czasie roku ubiegłego – poinformował podczas konferencji Tomasz Kołodziej, prezes ARiMR.

W przypadku płatności bezpośrednich według stanu z 2 listopada 98,6 proc. wniosków przeszło kontrolę administracyjną. Realizacja płatności zostanie rozpoczęta 1 grudnia. Planowana kwota wypłat w tym miesiącu będzie o ok. 2,8 mld zł większa niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Źródło: farmer.pl