PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

PSL: Polscy rolnicy zostali przez PiS oszukani ws. wyższych dopłat

PSL: Polscy rolnicy zostali przez PiS oszukani ws. wyższych dopłat
Fot. PSL/Twitter

Będziemy po raz kolejny pytali unijnego komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego oraz ministra rolnictwa Grzegorz Pudę o to, jakie zabiegi wykonali w celu realizacji obietnicy wyższych dopłat dla rolników - podkreślili politycy PSL. Według nich, polscy rolnicy zostali oszukani przez PiS.Poseł Stefan Krajewski (PSL) podkreślił w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie, że słychać głosy nie tylko polskich rolników, ale również rolników z zachodnich państw UE, że komisarz Unii Europejskiej do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski nie dba o ich interesy, "a wręcz odwrotnie, doprowadza do wygaszania i ograniczania rolnictwa w całej UE".

- Panie komisarzu, wzywamy pana do zajęcia się tymi tematami. Pan powinien przede wszystkim realizować program rolników, a nie ekologów, pseudoekologów i tych, którzy chcą ograniczyć, a wręcz wyłączyć polskie rolnictwo - powiedział Krajewski.

Rzecznik PSL Miłosz Motyka przypomniał, że w lipcu 2015 ówczesna premier Beata Szydło mówiła o tym, "że Prawo i Sprawiedliwość zarówno na arenie międzynarodowej w Parlamencie Europejskim, jak i w Polsce doprowadzi do tego, że polscy rolnicy będą mieli dopłaty bezpośrednie na równi z rolnikami niemieckimi i z rolnikami francuskimi". Dziś już wiemy po blisko sześciu latach, że to były kłamstwa, że pani premier Beata Szydło mówiła o swoich obietnicach bez żadnego pokrycia - zaznaczył Motyka.

- Będziemy po raz kolejny, i to w ramach interpelacji i wniosków, pytali zarówno komisarza Janusza Wojciechowskiego, jak i ministra rolnictwa Grzegorz Pudę i byłego szefa resortu rolnictwa, posła Jana Krzysztofa Ardanowskiego, o to jakie zabiegi wykonali w celu realizacji obietnicy wyższych dopłat dla rolników - zapowiedział rzecznik PSL.

Według niego, polscy rolnicy zostali "omamieni, oszukani i wyzyskani przez Prawo i Sprawiedliwość".

Szef sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus (PiS) podkreślił w rozmowie, że PSL uwielbia krytykować i mami polskich rolników, że w tym momencie walczy o polskiego rolnika.

Według niego, ludowcy bardzo długo odpowiadali za polskie rolnictwo, zasiadając w różnych rządach. - I tak naprawdę, jeśli chodzi o sprawę przetwórstwa czy handlu, czy całego polskiego rolnictwa, to oni doprowadzili do tego, że przejęły polskie rolnictwo wielkie koncerny, i to one decydują o cenie produktu - powiedział szef komisji rolnictwa i rozwoju wsi.

Jego zdaniem, jest to wina błędnej polityki prowadzonej przez wiele lat. - W tym momencie trzeba to naprawiać, nie jest łatwo, ale będziemy naprawiać. I będziemy dążyć do tego, aby polski rolnik miał równe szanse z rolnikiem niemieckim i francuskim - zaznaczył Telus.Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (41)

 • Prawda w oczy 2021-05-25 13:09:39
  Jak są głupi to sali się oszukać. Głosowali na PiS to teraz mają za swoje.
  • Pop 2021-05-25 21:09:07
   To emeryci wybrali pis nie 400 tysięcy rolników
   • Prawda w oczy 2021-05-25 22:03:02
    Tylko z tych 400 tys rolników 80 % było za PiS. A mowa o rolnikach że dali się nabrać
   • Rolnik 2021-05-26 08:20:33
    Wiesz jakie są trzy rodzaje prawdy wg. ks. Tischnera? Ta twoja jest tą trzecią prawdą, a nie prawdą w oczy. Zmień płytę bo się robisz nudny. PiS nawet w obwodach wiejskich nie miał 80% poparcia (no może gdzieś tam na wschodzie ale to już Polska B a może C) Jedyne dostępne badania są to wyniki sondażu przygotowanego przez IPSOS. Wg. ich badania PiS wśród rolników miał 67,7% poparcia. Drugie miejsce z poparciem 16,5% zajął PSL. Jeśli zestawimy to z danymi mówiącymi, że z 80% rolników nie uprawia swojej ziemi tylko wyłudza dopłaty oraz KRUS otrzymamy odpowiedź kto tak naprawdę głosował na PiS a kto na PSL. Kto jest gwarantem interesów tych 80% cwaniaków udających rolników??? Kto nie pozwala dobrać się im do du...? Taka jest prawda. Także trop tych wyborców wśród twoich koleżków po fachu udających rolników a na co dzień zapier... za michę ryżu w mieście. Przy okazji poszukaj frajerów głosujących na Konfederację.
   • Prawda w oczy 2021-05-26 09:06:21
    @Rolnik widzę że wróciłeś do swojego starego nicku? Już nie piszesz pod nickiem @taka prawda trollu? Nick możesz zmieniać ale wszędzie piszesz to samo że musisz pracować za miskę ryżu. No cóż tak wybrałeś w wyborach i teraz będziesz robił za miskę ryżu. Prawda jest taka że jak większość rolników takich jak Ty głosowało na PiS jeszcze pamiętam te wpisy tutaj ile to PiS nie zrobił dla rolnictwa. A teraz wstyd stanąć przed lustrem. Nie przejmuj się ja też bym się teraz wstydził gdyby mnie tak w...... i teraz musiał robić za michę ryżu jak Ty.
   • Rolnik 2021-05-26 18:18:18
    Ale z ciebie bystrzak. Kiedyś byś zrobił karierę w MO albo ORMO. Długo ci zajęło rozwikłanie tej zagadki? Taka prawda odpowiada tylko Prawdzie w oczy. Bo prawda w oczy łże na każdym kroku i ktoś musi to prostować. 85% Polaków zapier... za mniej niż 4000 tys na rękę, a 15% zarabia najniższą krajową czyli 2000. Także kto tu robi za michę ryżu? PiS w ostatnich wyborach zdobyło 8,05 mln głosów. Ilu jest rolników? 1,3 mln gospodarstw z czego 80% istnieje tylko na papierze i nie uprawia swojej ziemi. A więc mamy 260 tys gospodarstw. Po dwie osoby na gospodarstwie daje nam 520 tys rolników. Ale zróbmy nawet 750 tys rolników, Twoje 80% daje 600 tys osób gdzie pozostałe 7,45mln głosów na PiS? Szukaj wśród znajomych i rodziny. Ja nie ukrywam, że głosowałem na PSL. U mnie już trzecie pokolenie jest członkami PSL i aktywnie w nim działa. Powiedz na kogo ty głosowałeś? Może na PiS albo jeszcze gorzej bo na Konfederację? Wstydzisz się? Powiedz kto i jak mnie w...? Bo jakoś tego nie zauważyłem.
   • Prawda w oczy 2021-05-26 19:01:53
    @Rolnik Już nie denerwuj się tak. Już dawno Ci pisałem że piszesz pod różnymi nickami trollu. Większość rolników tutaj ciągle narzeka a Ty udajesz jak dobrze Tobie idzie. Wiem że boki iż PiS was tak w...... Inni też na nich głosowali ale tak nie narzekają i nie czują się tak w........ jak rolnicy. Głosowałeś na PSL 10 lat temu potem dałeś się omamić PiS już nie pamiętasz jak ich chwaliłeś ile zrobili dobrego dla rolnictwa? A teraz z podkulonymi ogonem wróciłeś do PSL jak zostałeś oszukany po wyborach. Jak ktoś zarabia jak piszesz około 4000 tyś to ja mogę zazdrościć tylko takiej wypłaty. I co Ty masz z tą miska ryżu i tym ORMO? Pracowałeś tam za miskę ryżu czy co? Ja na Twoim miejscu naprawdę nie mógł bym teraz spokojnie patrzeć w lustro.
   • mnemonic222 2021-05-26 20:47:05
    @prawda w oczy Ten cały trolnik wrócił tutaj z leczenia, bo jak sam pisał nie było go "od zimy...", cokolwiek to znaczy. Teraz znów zakłada swoje "forum", dla małorolnych na socjalu, wyzywa ludzi pracujących i wmawia im swoją "miskę ryżu". On może co najwyżej jak sam napisał "cieszyć się z bycia małorolnym chłopkiem ze Śląska i nic nie robienia." To jego życiowe kredo, chwali się nawet z pracy na czarno w UK na budowie to jego rolnictwo. Głosował za socjal i obiecanki a teraz się wypiera, nie uczył się, nie pracuje, a potem dziwi się, że go wyśmiewają i wyzywają. Żal mi takich jak on trolników z głupiejewa śląskiego, co zaklinają rzeczywistość bo całe życie tylko widły i trolowanie...
   • Rolnik 2021-05-26 22:29:18
    Oczywiście chodziło o 4000 zł. Nicka Rolnik używa tu wiele osób i nie zawsze da się pisać jako Rolnik bo staje się to nieczytelne. Jak użyjesz jakiejś unikalnej nazwy to zaraz stado trolli się pod ciebie podszywa(zwłaszcza jak piszesz niepopularne rzeczy). Nie mam powodów żeby narzekać. Nigdy nie miałem. To się wielu osobom tutaj nie podoba. Powiedz którzy rolnicy narzekają? Ja jak rozmawiam na co dzień z kolegami to jakoś nikt nie narzeka. Tak jest teraz, tak było za poprzedniej władzy. Każdy jest zajęty swoim gospodarstwem. Jedynie na co można narzekać to pogoda. Ostatnie strajki jakie pamiętam to były pod koniec lat 90. Powody do narzekania mają małe gospodarstwa nastawione na produkcję zwierzęcą. Ale prawda jest taka, że te gospodarstwa jeśli nie zmienią profilu produkcji to nie mają racji bytu. Im prędzej się z tym pogodzą, tym prędzej mają szansę na lepsze jutro. A co do PSL, to nigdy się od niego nie odwróciłem. Od 20 lat jestem członkiem PSL. Wujek był wiceburmistrzem a ojciec wieloletnim radnym z ramienia PSL. Powiedz dlaczego miałbym głosować na PiS? U mnie we wsi na 5 gospodarzy, 4 jest członkami PSL. Ten jeden mówi wprost, że pier... polityków a zwłaszcza "kaczkę". Prawda jest taka, że rolników jest bardzo mało. Wsie w których jest ponad 100 numerów a rolników możesz policzyć na palcach jednej ręki, maksymalnie dwóch. Takie są realia dolnośląskiej wsi. A co do tej michy ryżu to już ci mówiłem. Bawią mnie synowie i córy polskiej wsi którzy zostawili gospodarstwa, pracują za 2-3 tys góra 4tys. a potem na tym forum podają się za "miasto" i trollują rolników. Wydaje się im, że zarabiają kupę kasy a z perspektywy dobrze prosperującego gospodarstwa te ich zarobki są mizerne. Pracować w Polsce za niecałe 1000 EUR to już lepiej wyjechać na zachód. Taka jest prawda.
   • Prawda w oczy 2021-05-27 06:11:25
    @Rolnik Pewnie po znajomości nałapałeś sporo ziemi i teraz śmiejesz się z innych. Dlatego możesz dziękować PSL. U nas też byli tacy działacze co wszystko do siebie ciągnęli. Ja będę wam przypominał że głosowaliście na PiS no może nie wszyscy a teraz zmieniliście zdanie.
   • Rolnik 2021-05-27 09:05:55
    Prawda w oczy jedyną ziemię jaką kupiłem po znajomości to była ziemia kupiona od mojej rodziny. Ja, ani nikt z mojej rodziny nigdy nie wykorzystał swoich znajomości aby coś załatwić dla siebie. Co więcej, z niektórych rzeczy musiałem rezygnować, żeby nikt mi nie zarzucił, że coś załatwiłem po znajomości. Ojciec założył na wsi, telefony, wodociąg, gazociąg oraz kanalizację. To wszystko w latach 90. Dobrze wiemy, że nawet dzisiaj są wsie które nie mają połowy tych rzeczy. Jeśli chcesz komuś wypominać głosowanie na PiS to jedź na wschód Polski gdzie jest jego kolebka. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.
   • Prawda w oczy 2021-05-27 11:54:08
    Rolnik czy ja wszystkich wrzucam do jednego worka? Pisałem że prawie wszyscy rolnicy byli za PiS. Ciebie podejrzewam że raz na nich głosowałeś i chwaliłeś ich że dobrze Ci się wiedzie za ich władzy.
   • Rolnik 2021-05-27 22:25:25
    Czyli wg. ciebie każdy komu dobrze się wiedzie musiał głosować na aktualnie rządzących? Ciekawą masz teorię. Jeśli od 20 lat prowadzę gospodarstwo i cały ten czas dobrze mi się wiodło to oznacza że głosowałem na te wszystkie partie które w tym czasie rządziły???
   • mnemonic222 2021-05-27 22:39:06
    @trolnik Mnie zawsze będą śmieszyli tacy jak ty czyli "synowie i córy polskiej wsi którzy zostawili gospodarstwa", żyją na socjalu, bo nie chcą pracować, nie uczyli się, biedę odziedziczyli po swoich przodkach a w internecie udają "rolników". Ty nie chcesz pracować, za 2-3, a nawet za 4 tysiące (u ciebie to jest 4000 tyś...hahahaha), bo tobie nikt nie da tyle za siedzenie i nic nie robienie. Dlatego jedź na ten zachód dostaniesz swoje 1000 euro, będziesz miał lepiej niż te twoje mizerne życie tutaj na socjalu. Ty te swoje dobrze prosperujące "gospodarstwo" masz w symulatorze. Dlatego nic nie wiesz o rolnictwie i życiu, żal mi takich jak ty, co się nie uczyli teraz nie pracują, ośmieszają się tymi 4000 zł, bo nie pracowali i marzą o zachodzie, ale jak to mówią: "nie chciało się nosić teczki, trzeba nosić woreczki, chodziło się na wagary, trzeba dźwigać ciężary". To domena twojego pokolenia ludzi wychowanych i żyjących na socjalu z PL i UE. Ty to sam wielokrotnie udowodniłeś, żal mi ciebie, teraz wiem dlaczego was tak wyśmiewają, ty jesteś małorolnym z internetu i taką masz mentalność... Żal mi ciebie, po prostu żal...
   • Prawda w oczy 2021-05-28 08:18:01
    Rolnik Nie wiem w której grupie byłeś tych 80 % rolników co głosowało na PIS czy innej. Jesteś w grupie tych "bogatych rolników". Jeśli naprawdę jesteś z PSL w ich strukturach to nie dziwię się robię że ich popierasz. Profity jakie czerpiesz czy czerpała twoja rodzina z tego tytułu skutecznie Cię do nich zachęcają. Można się "ustawić" dziki PSL.
   • Rolnik 2021-05-28 18:39:33
    Prawda w oczy zacznijmy od tego, że żadne dane nie pokazują tak dużego poparcia dla PiS wśród rolników czy mieszkańców wsi jak ty piszesz. Także te twoje 80% poparcia to chyba wyszło ci z sondażu który zrobiłeś na swojej zapyziałej wsi. Zapewne pozostałe 20% głosowało na Konfederację. U mnie w gminie PiS w każdych wyborach dostaje w du.. podobnie jak Duda. W życiu się ustawiłem dzięki mojej i rodziców ciężkiej pracy a nie dzięki PSL. Czy ci się to podoba czy nie to rządy PO PSL były najlepszymi rządami w powojennej Polsce. PSL jest jedyną partią reprezentującą interesy rolników, żaden PiS czy pożal się Boże Samoobrona. Taka jest prawda.
   • Prawda w oczy 2021-05-28 22:46:02
    @Rolnik Lepiej się pochwal gdzie leży ta twoja "zapyziała wieś" którą się tak chwalisz? I ile dobrze się orientuję że dolnośląskie rolnictwo to dziś ruina. Sama cena ziemi wskazuje że tam są same nieroby i darmozjady. Swoją drogą dziwne kiedy PSL straciło w oczach rolników to u Ciebie taka kolebka wyborców koniczynek. No w końcu niektórzy lubią być nazywani fr.......
   • Rolnik 2021-05-29 08:47:34
    Jeśli moja wieś jest zapyziała to co powiedzieć o wsiach które do dzisiaj nie mają wodociągu, gazociągu, kanalizacji czy światłowodu? Cena ziemi na Dolnym Śląsku świadczy o tym, że rolnicy potrafią myśleć i liczyć. Trzeba być kompletnym kretynem, żeby płacić za ziemię ponad 60 tys za ha. PSL nigdy nie stracił w oczach aktywnych rolników i utrzymuje stałe wysokie poparcie. Odwrócili się tylko właściciele nierentownych, małych gospodarstw mamieni obietnicami bez pokrycia przez populistów z PiS czy Konfederacji. Jesteś tego świetnym przykładem, pisząc "No w końcu niektórzy lubią być nazywani fr....... " Tacy jak ty dali się zmanipulować, że Sawicki mówił tak wszystkich rolnikach. Także przytoczę całą wypowiedź Marka Sawickiego "Ja szanuję biznesmenów, a nie frajerów. Jeśli zaproponowaliśmy już w połowie sierpnia instrument wycofania z rynku, w którym za jabłka proponujemy 27 groszy, a frajerzy wiozą jabłka na przetwórstwo po 12-14 groszy ich wybór". Podpisuje się pod słowami Sawickiego w 100%, ale jak widać prawda w oczy boli. Założę się, że byłeś pierwszy do głosowania na PiS w 2015r., teraz pewnie upadłeś jeszcze niżej i głosujesz na Konfederację a tutaj próbujesz się wybielać i swoje winny zrzucasz na innych.
   • Prawda w oczy 2021-05-29 15:01:00
    @Rolnik Nie obrażaj się. Sam pisałeś że mieszkam w "zapyziałej wsi" dlatego podejrzewam że piszesz to z własnego przykładu. Mnie właśnie wydaje się że to Ty jesteś tym rolnikiem który tutaj chwalił nie raz PiS zwłaszcza jak zaczęli wypłacać suszowe. Teraz gdy po wyborach pokazali prawdziwe oblicze Ty chcesz wymazać ten rozdział ze swojego życia i wrócić do PSL jak gdyby nic się nie stało. Otóż stało się bo tacy chwiejni wyborcy jak Ty przyczynili się do dojścia i pozostania przy władzy ludzi którzy preferują kiełbasę wyborczą dla najmniej rozgarniętych i darmozjadów. Znam wielu rolników co przed wyborami bili się o PiS i dziękowali a teraz pierwsi ich przeklinają i wyzywają je... ka.... Upss jak bym słyszał rolników z Twojej nowoczesnej wsi? Głosowali na PiS a teraz się tego wypierają? Tak ciężko teraz przyznać się do błędu że sprzedaliście się za suszowe. A zapomniałem Ty jeszcze jesteś dyskryminowany kosztem rolników z produkcją zwierzęcą i dlatego odwróciłeś się od PiS. Głowa do góry kolejne wybory niebawem.
   • Rolnik 2021-05-29 16:26:37
    Pisałem o twojej zapyziałej wsi ze względu na to, że wg ciebie 80% jej mieszkańców zagłosowało na PiS a zapewne pozostałe 20% na Konfederację. Nigdzie PiS nie miał takiego poparcia jak gdzieś tam na wschodzie. Jak tam jest wszyscy wiedzą. A ja coś czuję, że trafiłem ciebie z tą Konfederacją. Głosować na ludzi pokroju Bosaka, Winnickiego czy Korwina to dopiero obciach. Nie dziwię się, że uciekasz od odpowiedzi, odwracasz kota ogonem i nie możesz się zdecydować czy głosowałem na PiS czy się ustawiłem dzięki PSL. Suszowe w 80% podobnie jak dopłaty zostało wyłudzone przez takich jak ty, synów i córy polskiej wsi pracujących w mieście których ziemie obrabiają rolnicy. Także dla kogo to była kiełbasa wyborcza sam sobie odpowiedz. Zresztą moim zdaniem Ardan wraz kolesiami za wypłacenie suszowego powinni zostać postawieni pod Trybunałem Stanu gdyż państwo nie jest firmą ubezpieczeniową żeby wypłacać jakiekolwiek odszkodowania. Taka jest prawda. Cała zachodnia polska jest antyPiSowska i to nie jest żadna tajemnica, a ty dalej pisz na podstawie swojej zapyziałej wsi jak to rolnicy głosowali na PiS. Tylko pamiętaj, że ponad 8 mln Polaków na nich głosowało, a na wschód od Wisły nie znają innych partii jak PiS i Konfederacja. Ty też na nich zagłosowałeś w 2015r tylko nie chcesz się przyznać. Przecież nie będziesz głosował na PSL którego minister powiedział frajerom od jabłek prosto w oczy, że są frajerami.
   • Prawda w oczy 2021-05-29 16:44:01
    Rolnik Co Ty masz z tą Konfederacja? Może Ty na nich głosowałeś? Ja pamiętam że Ty byłeś zwolennikiem PiS i bardzo ich chwaliłeś na łamach Farmer pl "Nie ma innej opcji dla rolnictwa jak PiS bo nikt tyle nie zrobił dla rolników" Tak wiem to pewnie nie są Twoje słowa to jakiś inny rolnik. Cała Polska wam rolnikom powtarza że głosowaliście na PiS jak Tylko zaczynacie jęczeć na władze. Jak widzisz ten elektorat PiS czy to "cór i synów" z Twojej "zapyziałej wsi" czy to z miasta ma się bardzo dobrze. Baa nawet dalej twierdzą że jest im bardzo dobrze i dalej popierają PiS. A wielu tutaj rolników samo przyznało że głosowało na PiS i żałują swojej decyzji. Ty należysz do tych co honor mu nie pozwala przyznać się do swojej głupoty przy urnach. Teraz wracasz do PSL jak gdyby nigdy nic. Jak tylko będziecie jęczeć że PiS to PiS tamto to będę wam przypominał na kogo głosowaliście i teraz mieliście ponieść konsekwencje swojego wyboru. Chociaż wątpię czy to Was czegoś nauczy? TVPiS i Trwam skutecznie wam głowy rasuje.
  • Maciek 2021-05-27 07:28:07
   Teraz żaden się nie przyzna, że na płocie wieszał banery pisiorów i maliniaka. U nas cała wieś była nimi obwieszona, ale dzisiaj jak dostali kopa w tyłek to wielki lament. Poczekajcie jeszcze trochę, a zobaczycie jak wam pisiory śrubę dokręcą to dopiero przygrywka. Kasa rozdana na darmozjadów i nierobów, więc ze wsi coś jeszcze trzeba wycisnąć (podatek do deszczy, oleju silnikowego, po spisie to może i katastralny przepchnę).
   • Prawda w oczy 2021-05-27 07:56:20
    U nas pełno takich nierobów idzie z wnioskami na gminę. A PiS z czegoś musi im dać na utrzymanie tych darmozjadów co im pracować się nie chce. Komu zabiorą aby im dać?
 • mmk 2021-05-25 10:04:17
  to kalinowski sprzedał nasz za garści srebrników ,to PSL oszukało ,co nie zmienia tematu że PIS też nas oszukał ,pudelek 5 promował ,obiecanych podwyżek dopłat tez nie widać , przed wyborami nalezy sie zastanowić kogo poprzeć ,,,,,,,,,,,,,,,,,,?
  • Rolnik 2021-05-26 22:34:10
   Jak to była garść srebrników to po co składasz wniosek o dopłaty? Prawda jest tak, że po wejściu do UE polskie rolnictwo rozkwitło. Nikt nas nie sprzedał tylko dał olbrzymie możliwości do rozwoju. Kto nie umie tego wykorzystać sam sobie jest winien.
 • Rolnik 2021-05-25 08:12:48
  Widzę, że tu chłopcy dopłatowcy nie mogą się pogodzić, że zostali oszukani i całą winą obarczają PSL. Prawda jest taka, że za rządów PSL mieliśmy najlepszy okres w rolnictwie. Agencje rolnicze zarządzane przez ludowców działały bardzo sprawnie. Sytuacja gospodarstw była stabilna i przewidywalna. Co do dopłat. To mamy je tylko o 60EUR mniejsze niż Niemcy, takie same dopłaty biorą Czesi, Słowacy, Hiszpanie czy Szwedzi. Chcemy wyższych dopłat? Zacznijmy słuchać KE. Wyrzućmy z systemu cwaniaków udających rolników. Wg. badań 80% dopłat bezpośrednich jest wyłudzanych przez ludzi nie uprawiających ziemi. Wprowadźmy definicję aktywnego rolnika, skończmy z rozdrobnieniem gospodarstw, wyeliminujmy cwaniaków udających rolników a znajdzie się pole na podniesienie dopłat.
  • To jak jest 2021-05-26 10:45:30
   Wzrost powierzchni gospodarstw za PIS : 12 arów rocznie ! Czyli po ograniczeniach władztwa nad moją ziemia - bogaci rolnicy - ze średniej 11 hektarów , dojdą do 20 hektarów za 75 lat . No niech mi ktoś (q..rwa) wytłumaczy dlaczego nie mogę sprzedać swojej ziemi temu kto więcej zapłaci ? Po wejściu do Unii (za czasów SLD) , średnioroczny przyrost powierzchni gospodarstw wynosił 25 arów .
  • Franek 2021-05-26 11:19:01
   Wiesz dlaczego mieliście się wtedy lepiej bo Miasto zapirdalało za miskę ryżu żeby wasze produkty sprzedać za granicę. A teraz wzrosły wynagrodzenia i wam już nie mogą tyle zapłacić bo nikt z zachodu nie kupił by Polskich produktów.
  • Rolnik 2021-05-26 18:50:15
   Tak to jest weź pod uwagę, że 80% gospodarstw w ogóle nie uprawia swojej ziemi więc nie inwestuje, nie kupuje gruntów tylko zaniża średnią. Dodatkowo sami blokują olbrzymie ilości ziemi. Aktywni rolnicy powiększają swoje gospodarstwa dużo szybciej. Franek sytuacja była stabilniejsza, nie było rosyjskiego embarga, były dobre stosunki z UE. Jednak masz rację PiS dba o swoich wyborców w mieście i podnosi im sztucznie wynagrodzenia. Tylko to jest na papierze bo inflacja zrobiła ze złotówki szmatę. Także miasto dalej zapier... za michę ryżu a te PiSowskie podwyżki zostawia w sklepie. Mieszkam w zachodniej Polsce. 90% produkcji z mojego gospodarstwa wyjeżdża za granicę. Z czego część konwencjonalna jedzie bezpośrednio z gospodarstwa do Niemiec. Nie narzekam na koniunkturę i zarobki.
   • mnemonic222 2021-05-26 21:00:17
    @trolnik W mieście nikt na władzę nie głosował, to tacy jak ty rolnicy na papierze, głosowali za socjal. Sprawdz dane i przestań kit sprzedawać. Teraz musisz zap...ć za miskę, ryżu i czekać na socjal. Może weź się do pracy zamiast tu trolować i zaklinać rzeczywistość. Ty nie jesteś rolnikiem , tylko dostałeś niedawno komputer za darmo po to by tu trolować. Ale już ludzie to widzą, oceny wspaniałe masz...
 • Barbara 2021-05-25 08:08:12
  A PSL podwyższyło wiek emerytalny czyli pracuj do śmierci natomiast sędziowie policja bo pałują naród czterdziestolatek emeryt i to ok
  • Rolnik 2021-05-25 08:16:42
   Trzeba było zostać policjantem. Jeśli nie masz teraz 59 lat to się nie łudź że na emeryturę pójdziesz w wieku 60 lat. Podniesienie wieku emerytalnego jest nieuniknioną decyzją. Dzięki takim populistycznym działaniom PiS jak obniżenie wieku emerytalnego mamy w Polsce to co mamy, czyli drukowanie pieniędzy i szalejącą inflację.
 • o! 2021-05-25 07:33:10
  Faktem jest, że PIS nie zrealizował obiecanego zrównania dopłat, ale też faktem jest, że to PSL wynegocjował tak niskie dopłaty przy wejściu do Unii. Faktem też jest, że przez wiele lat rządząc w koalicji i władając resortem rolnictwa PSL nie zrobił nic aby te dopłaty wyrównać. Wszystkie ważne stołki w agencjach, Izbach, Organizacjach Międzynarodowych zajmowali PSL-owcy dbając tylko o własne koryto szkodząc rolnikowi!
  • OO 2021-05-25 21:53:07
   Dopłaty nie są takie niskie ... ale jak pis obiecał niech się wywiąże ...
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.233.242.204
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

KONTAKT24

Widziałeś, słyszałeś coś ważnego? Byłeś świadkiem niecodziennego wydarzenia? Napisz do nas! Opublikujemy, zainterweniujemy, pokażemy całemu światu. Jesteśmy dla Was 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu.

DODAJ PLIKI

Kliknij lub przeciągnij pliki z dysku i upuść. Max. rozmiar pliku 4 MB.

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.