2,4 tys. wniosków na inwestycje przyjęła ARiMR do godziny 15.00 - poinformował rzecznik Agencji. W jego komunikacie czytamy: 
W zdecydowanej większości przypadków, przed Oddziałami Regionalnymi ARiMR nie ma już kolejek (za wyjątkiem oddziału małopolskiego, gdzie na przyjęcie oczekuje ok. 50 rolników), a rolnicy są obsługiwani „od ręki”. Do godz. 15.00 rolnicy złożyli ok. 2400 wniosków.

W żadnym z Oddziałów Regionalnych Agencji nie doszło do jakichkolwiek incydentów związanych ze składaniem wniosków.

Dziękujemy rolnikom za racjonalne podejście do sprawy. Nerwy, listy społeczne oraz komitety kolejkowe były sztucznym tworzeniem zamieszania i niepotrzebną stratą czasu. Przypominamy, że wnioski można dziś nadać także listem poleconym lub przesyłką kurierską. Przypominamy jednocześnie, że rolnicy mogą składać wnioski przez cały dzień – ARiMR wydłuża ponadto godziny swojego urzędowania do godziny 22.00.
Do Agencji spływają również wnioski przesyłane za pośrednictwem kurierów.

Losowanie złożonych dziś wniosków odbędzie się 26 kwietnia br. Będzie przeprowadzone w centrali ARiMR w Warszawie przy "otwartej kurtynie", przez powołaną komisję, w skład której wejdą przedstawiciele rolników. Losowanie nie przesądza o przydzieleniu pomocy. Dotyczy tylko i wyłącznie kolejności złożonych wniosków. Oczywiście wnioski poprawne formalnie zwiększają szanse na dotacje. Ci rolnicy, których wnioski będą miały braki będą wzywani do ich uzupełnienia. Szybka reakcja rolników zwiększy szanse dofinansowania.

Poniedziałek jest jedynym dniem, kiedy można składać wnioski o dofinansowanie inwestycji w gospodarstwach rolnych w ramach dodatkowego naboru wniosków z Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich”. Pula środków wynosi ok. 230 mln zł.

Źródło: ARiMR