Zarząd Województwa zdecydował o dofinansowaniu kolejnych inwestycji związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury ochrony środowiska w gminach Nowy Korczyn, Nowa Słupia, Oksa, Michałów, Łoniów oraz Włoszczowa.

Zgłoszone przez te samorządy projekty znajdowały się dotychczas na liście rezerwowej Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Dzięki oszczędnościom przetargowym, a także wynikającym z różnic w kursie euro, udało się wygospodarować dodatkowe fundusze, które zarząd województwa przeznaczył na dofinansowanie projektów z listy rezerwowej. Kwota dofinansowania inwestycji wyniesie w sumie ponad 21,5 mln zł - poinformowała rzecznik świętokrzyskiego urzędu marszałkowskiego Iwona Sinkiewicz. Dodała, że całkowita wartość przedsięwzięć to 41 mln zł. Projekty dotyczą budowy sieci kanalizacyjnych, wodociągowych i oczyszczalni ścieków na terenie sześciu gmin.

Przyznane przez zarząd województwa świętokrzyskiego dotacje dla gmin związane są z działaniem "Rozwój systemów lokalnej infrastruktury ochrony środowiska i energetycznej" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Obecnie nie ma już w regionie tego rodzaju projektów oczekujących na dofinansowanie z RPO.