PRZEGLĄD PRASY: Na wypełnienie i złożenie druków pozostało niewiele dni, gospodarze wcale się nie spieszą.

Do tej pory w województwie kujawsko – pomorskim wnioski i załączniki graficzne złożyło zaledwie 19,5 tys. właścicieli ziemi. W zeszłym roku chętnych było prawie 70 tys. – przypomina Beata Nawrocka, dyrektor regionalnego oddziału ARiMR w Toruniu. 

W skali całego kraju sytuacja wygląda jeszcze gorzej. Mamy na razie trochę ponad 387 tys. formularzy – przyznaje Radosław Iwański, rzecznik prasowy agencji. Uprawnionych do ich złożenia jest natomiast prawie 1,5 mln rolników dodaje.

Agencja podjęła więc decyzję, by wydłużyć czas pracy swoich urzędników.  Spodziewamy się większego ruchu w biurach już w najbliższych dniach – mówi dyrektor Nawrocka, dlatego postanowiłam, że będziemy pracowali dłużej tak, by nie tworzyły się kolejki.
Od 30 kwietnia do 13 maja (łącznie z sobotami) biura powiatowe będą czynne w godz. 8 - 20, natomiast 14 – 15 maja w godz. 6 – 24.

ARiMR przypomina też, że w tym roku można starać się o nowe płatności: paszowe i energetyczne. Na wszystkie dopłaty, także podstawowe, uzupełniające, cukrowe i ONW, wystarczy złożyć tylko jeden wniosek – wyjaśnia rzecznik.

Źródło: Gazeta Pomorska