Wsparcie dla gospodarstw niskotowarowych to blisko 5 tys. zł dotacji wypłacane przez 5 kolejnych lat. Mogli o nie występować rolnicy, których dochody z gospodarstwa są nie wielkie i nie przekraczają tak zwanych 4 esu.

Zdaniem Agencji Restrukturyzacji, w tym roku wypłata dotacji przebiega sprawnie, poza drobnymi potknięciami. A dokładnie chodzi o błąd, jaki wkradł się w wyliczenia, w niektórych biurach powiatowych.

Radosław Iwański rzecznik prasowy ARiMR: - Tam nastąpiła pomyłka to są bardzo dokładne wyliczenia do któregoś miejsca po przecinku i stad też 427 płatności skomplikowało całą procedurę i muszą być wycofane z systemu i jeszcze raz wprowadzone.

Jak zapewnia Agencja Restrukturyzacji błąd został już naprawiony i dzięki temu wznowiono wypłatę dotacji. - W sumie w skali naszego kraju jeszcze około 15-17 tys. płatności jest do zrealizowania i one są sukcesywnie i będą sukcesywnie przez Agencję realizowane – dodaje Iwański.

A to oznacza, że prawie 140 tys. rolników już otrzymało dotacje. Program wsparcia dla gospodarstw niskotowarowych będzie kontynuowany w nowym Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich. Ale pierwsze wnioski rolnicy będą mogli składać dopiero w przyszłym roku.

Źródło: Agrobiznes