Zwykle to wyborcy oceniają posłów. Nieczęsto zdarza się, aby poseł dawał wyraz zadowoleniu z obywateli. Odnotujmy więc wypowiedź posła Mariana Cyconia, Platforma Obywatelska, który tak oto chwalił zaradność rolników z Sądecczyzny:

- Dzisiaj w oświadczeniu chcę pokazać zaradność rolników z terenu Sądecczyzny, którzy mimo często niekorzystnego ukształtowania terenu i wielu trudności zdołali w minionym roku wykorzystać szansę, jaką dało im państwo i dotacje płynące z Unii Europejskiej – oświadczył poseł i przeszedł do konkretów. - Ze sprawozdania Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Nowym Sączu można się dowiedzieć, że liczba wniosków złożonych w 2012 r. wynosiła 12 313. Kwota wypłacona przez biuro wynosi 51 mln zł, w tym z tytułu płatności bezpośrednich wypłacono 42 mln, zaś z tytułu płatności górskich – ponad 9 mln. Stanowi to bardzo dobry wskaźnik skutecznego aplikowania o środki przez sądeckich rolników.

Poseł poinformował też, że złożono już 5004 wnioski na rok 2013.

- Niewątpliwie polska wieś i zaradni rolnicy skorzystali na wsparciu państwa i Unii Europejskiej w kończącym się teraz okresie programowania - podsumował.