Już od 2 lat przeżywamy boom na instalacje fotowoltaiczne o mocy zainstalowanej nie przekraczającej 50 kW. Wszystko wskazuje na to że w 2020 r. znowu czeka nas kolejny rekord pod względem liczby zamontowanych instalacji fotowoltaicznych do 50 kW.

Rolnicy mają bardzo dobre warunki do inwestowania w fotowoltaikę, gdyż mogą ją montować na budynkach z wielkopowierzchniowymi dachami (inwentarskie i gospodarskie) lub na gruntach rolnych. Oczywiście jednym z utrudnień są możliwości przyłączenia instalacji fotowoltaicznych do sieci energetycznej na terenach rolnych.

Jak podkreśla Sergiusz Lenhardt, menedżer produktu z Biura Ubezpieczeń Rolnych, Concordia Polska, oba te powyższe czynniki (boom fotowoltaiczny oraz dobre warunki dla fotowoltaiki na terenach rolnych) sprawiają że coraz więcej rolników decyduje się na fotowoltaikę w swoim gospodarstwie rolnym. Jednak nie każdy z nich wie, że można ubezpieczyć swoją instalację fotowltaiczną i to w przystępnej cenie.

Jak bardzo popularne są produkty ubezpieczeniowe dedykowane fotowoltaice wśród osób prowadzących działalność rolniczą? O tym mówi ekspert z Concordia Polska.

Planujesz zainwestować w OZE w gospodarstwie rolnym? Zapraszamy do skorzystania z Giełdy Rolnej!