Jak zakładać konto nie wiedzą izby rolnicze, nie potrafią tego rolnicy. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jeszcze w połowie stycznia 2018 r. przekazuje instrukcję tworzenia konta z 2017 roku – ale zapewnia, że jest aktualna, a założone konto będzie aktywne także przy nowej aplikacji do internetowego składania wniosków o dopłaty bezpośrednie.

Więcej: Jak założyć internetowe konto w ARiMR?

Rolnicy, którzy chcieli przetrzeć drogę do internetowego składania wniosków i już teraz założyć sobie konto w systemie informatycznym agencji – poddają się. Założenie konta internetowego w ARiMR okazuje się dla wielu za trudne. Powód? Kod dostępu.

Z komentarzy pod przypomnianym wyżej tekstem  wynika, że nie jest jasne, którą kwotę przelewu należy podać, aby uzyskać kod dostępu. Poprosiliśmy ARiMR o wyjaśnienie.

Odpowiedź jest krótka i zdecydowana, a czy tym razem wystarczająca? Prosimy sprawdzić, czy zadziała i czy w ogóle cokolwiek wyjaśnia - a brzmi tak: „Do odwołania podczas tworzenia konta w e-Wniosek w polu „Ostatnia kwota wypłacona przez Agencję w roku poprzednim” należy wprowadzić ostatnią kwotę wypłaconą w roku 2016. Gdy to się zmieni stosowny komunikat zostanie podany w linku:

http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/system-teleinformatyczny-arimr-wniosek-przez-internet.html”.

Dodajmy, że od połowy lutego 2018 r. planowane jest udostępnienie wersji demonstracyjnej aplikacji eWniosekPlus na stronie internetowej ARiMR.