Spółka majątkowa zakończyła 2017 r. przypisem na poziomie 402,9 mln zł i zyskiem netto w wysokości 35,4 mln zł. Składka przypisana brutto, w porównaniu do roku 2016, wzrosła o 10,6 proc., czyli o 38,6 mln zł.

Pozytywny wpływ na rekordowo dobry wynik wypracowany w spółce majątkowej miały w głównej mierze ubezpieczenia upraw, komunikacyjne oraz maszyn rolniczych (agro casco). Pomimo trwającej na rynku presji cenowej, sporym, bo ponad 12 proc. wzrostem Concordia może poszczycić się także w sprzedaży ubezpieczeń mieszkaniowych. Negatywnie natomiast na rezultaty Spółki wpłynęły zeszłoroczne huragany.

– Nasza strategia na rok 2018 będzie konsekwentną realizacją planów na lata 2017-2019. Chcemy rozwijać się w sposób rentowny, co prowadzi do wzmocnienia siły kapitałowej. Naszym fundamentem jest Polska powiatowa i ubezpieczenia dla sektora rolnego, jednakże nadal chcemy rosnąć szybciej w wybranych innych segmentach rynku ubezpieczeniowego. Jednocześnie rynek stymuluje nas do skupiania się na ciągłym usprawnianiu procesów obsługowych oraz do inwestycji w rozwiązania IT. Mam nadzieję, że ciągle powracające tematy wojny cenowej w ubezpieczeniach komunikacyjnych, korporacyjnych czy domów i mieszkań stracą na aktualności i cały rynek będzie mógł się rozwijać, oferując coraz lepsze produkty dające Klientom realną ochronę za odpowiednią cenę – wyjaśnił Jacek Smolarek, Prezes Concordii Ubezpieczenia.