Dzięki wygranej w konkursie, w którym brały udział największe na rynku banki, Bank BGŻ otrzymał blisko 900 mln zł, co oznacza 60 proc. przyznanego ogółem limitu.

Bank BGŻ zaproponował najkorzystniejsze warunki cenowe kredytów preferencyjnych: klient nie ponosi żadnych opłat za jego udzielenie, a marża wynosi tylko 2,48 proc. Obecnie oprocentowanie oferowane klientowi wynosi 3 proc. w skali roku.

- Zaoferowaliśmy zdecydowanie najlepsze warunki na rynku. Decyzja ARiMR jest dla nas ogromnym sukcesem i potwierdza nasze doświadczenie i wiedzę, jaką mamy na temat rynku rolnego - powiedział Bartosz Urbaniak, dyrektor Zarządzający ds. Agrobiznesu i MSP w Banku BGŻ. Dodał, że miniony 2014 rok, był dla Banku BGŻ zdecydowanie najlepszym pod względem umacniania pozycji rynkowej.

Kredyty preferencyjne w większości wykorzystywane są na zakup gruntów rolnych, budowę oraz modernizację budynków oraz zakup maszyn i urządzeń, a także zakładanie plantacji wieloletnich. Z tej oferty mogą korzystać nie tylko rolnicy, ale również firmy z sektora przetwórstwa rolno-spożywczego.

Już co trzeci kredyt dla agrobiznesu udzielany jest przez Bank BGŻ. Liczba klientów zwiększyła się w 2014 roku o 11 proc.