– W 2015 r. udzieliliśmy 3344 kredytów preferencyjnych o łącznej wartości 834,6 mln zł. To ponad 50 proc. udzielonych w tym roku kredytów z dofinansowaniem z ARiMR, co daje nam zdecydowaną przewagę nad innymi bankami, które również mają w ofercie tego typu kredyty. Taki wynik pozwala nam patrzeć na rynek z perspektywy lidera w obszarze agrobiznesu – powiedział Bartosz Urbaniak, członek Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas odpowiedzialny za obszar Bankowości MŚP i Agro.

Kredyty preferencyjne udzielane są w Banku BGŻ BNP Paribas na najlepszych na rynku warunkach (wg wyników konkursu przeprowadzonego wśród banków przez  ARiMR w 2015 r.). Oprocentowanie kredytów inwestycyjnych jest niskie i wynosi od 3 proc. w skali roku.

Bank nie pobiera opłat i prowizji za udzielenie oraz obsługę kredytu przez cały okres kredytowania (nawet do 15 lat). Kwota kredytu może wynieść nawet 5 mln zł dla gospodarstw oraz do 8 mln zł dla działów specjalnych a dla firm przetwórczych do 16 mln zł.

Kredyty preferencyjne w większości wykorzystywane są na zakup gruntów rolnych, budowę oraz modernizację budynków oraz zakup maszyn i urządzeń, a także zakładanie plantacji wieloletnich. Z tej oferty mogą korzystać nie tylko rolnicy, ale również firmy z sektora przetwórstwa rolno-spożywczego.