Concordia rozpoczęła jesienną ofensywę w ubezpieczeniach i zachęca producentów rolnych do chronienia swoich upraw.

W roku 2012 wypłacono w sumie 650 mln złotych odszkodowań z tytułu ubezpieczenia upraw w Polsce, z czego Concordia wypłaciła 57 proc. tej sumy. Ilość zlikwidowanych szkód w uprawach w Concordii wyniosła 17,8 tys., w tym 14,5 tys. w wyniku złego przezimowania. Łączna kwota wypłat z tego tytułu sięgnęła blisko 372 mln zł.

- Sporów o wypłaty odszkodowań praktycznie nie mamy, odnotowaliśmy niewielki procent skarg i odwołań - powiedział Cyganik.

Do czerwca br. ilość szkód w ubezpieczeniach upraw wyniosła 4,65 tys. w Concordii.

Jak zauważa ubezpieczyciel, ten rok jest zdominowany przez silne gradobicia w rolnictwie. Tylko z tego powodu Concordia zlikwidowała 3,7 tys. szkód. Cała ilość zlikwidowanych szkód była o niespełna 1 tys. większa. W tym roku ubezpieczyciel wypłacił w sumie 68 mln złotych.

- Dla zabezpieczenia ryzyk finansowych spowodowanych anomaliami pogodowymi rolnictwo potrzebuje profesjonalnego partnera, dlatego Concordia ciągle dopasowuje swoje produkty do wymagań rynku - powiedział Andrzej Cyganik.

Od jesieni 2012 roku do wiosny 2013, Concordia zgromadziła ze składek 159 mln zł, z czego wypłaciła w ramach szkód 68 mln zł. W sezonie 2011-2012 (jesień-wiosna) Concordia w ramach składek zgromadziła 120 mln zł, a za poniesione przez rolników straty w uprawach wypłaciła im 370 mln zł.