Z oferty mogą skorzystać klienci Concordii Polska Grupa Generali, którzy ubezpieczyli swoje uprawy od innych ryzyk w sezonie jesiennym 2020 roku. Do programu kwalifikują się polisy, w których na każdym polu przynajmniej jedna działka była określona zgodnie z Geoportalem oraz umowy ubezpieczenia, gdzie ochroną było objęte przynajmniej jedno pole o łącznej powierzchni nie mniejszej niż 5 ha – podaje firma i dodaje takie zasad ubezpieczeń: „Rolnicy mogą ubezpieczyć od ryzyka suszy wyłącznie zboża ozime na działkach o powierzchni przekraczającej 5 ha. W ogólnych warunkach ubezpieczenia występuje franszyza redukcyjna w wysokości 25% sumy ubezpieczenia. Oznacza to, że wypłata odszkodowania jest pomniejszana o jej wartość. Zapis ten wynika z przepisów ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.”

Ubezpieczenie od ryzyka suszy będzie dostępne w ofercie do 31 marca, jest objęte dopłatą z budżetu państwa w wysokości do 65%.

Czy to dobre warunki ubezpieczenia?

Przypomnijmy, że z zawarciem umowy na ubezpieczenie od suszy od lat są kłopoty, a kwestie franszyzy przy tym ubezpieczeniu kwestionuje Rzecznik Finansowy.

Więcej:

Rzecznik Finansowy przygotował zmiany w ubezpieczeniach rolniczych

Concordia od lat kieruje do rolników ofertę w tym zakresie i zawiera wiele umów:

- Jako firma, która od ponad 20 lat ubezpiecza polskich rolników i jest liderem na tym rynku, chcemy być dla naszych klientów partnerem w zarządzaniu ryzykiem w gospodarstwie rolnym. Dlatego już trzeci rok z rzędu, jako jedna z nielicznych firm ubezpieczeniowych, dajemy naszym klientom możliwość zabezpieczenia upraw przed suszą – wyjaśnia Krzysztof Mrówka, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordii Polska Grupa Generali.

Czytaj też:

Potrzebne dodatkowe środki na dopłaty do ubezpieczeń