- Z zebranych przez nas informacji wynika, że rośnie zainteresowanie pożyczką jako formą finansowania pojazdów. Szczególnie w sytuacji, gdy zainteresowany chce skorzystać z dotacji unijnych, pożyczka jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem, ponieważ umożliwia uzyskanie dotacji, która zostaje wypłacana jednorazowo. Dla mniejszych i średnich przedsiębiorców jest to spore udogodnienie - podkreśla Dariusz Sokołowski, odpowiedzialny w BZ WBK Leasing za segment finansowania pojazdów.

Biorąc pod uwagę bardzo dobre doświadczenia związane z dotychczasową pożyczką na samochody osobowe, motocykle i quady, oraz coraz większe zainteresowanie klientów banki rozszerzyły grupę pojazdów finansowanych w ramach tej oferty.

- Poza autami osobowymi w ramach pożyczki finansujemy teraz także samochody ciężarowe i o nadwoziu specjalizowanym, samochody specjalne, autobusy i autokary, naczepy i przyczepy oraz ciągniki siodłowe - dodaje Dariusz Sokołowski.

Pożyczka, która jest alternatywą dla kredytu bankowego i leasingu, ma szereg zalet.

- Umożliwia zaliczenie części odsetkowej raty do kosztów uzyskania przychodu, odliczenie podatku VAT oraz dokonywanie odpisów amortyzacyjnych - komentuje Daniel Mrozek, odpowiedzialny w BZ WBK Leasing za rozwój oferty produktowej