- Dumą napawa nas fakt, że jest to pierwsze wyróżnienie dla produktu skierowanego do rolników jakie otrzymaliśmy jak również to, że zdobyliśmy tą prestiżową nagrodę jako pierwsza instytucja finansowa. Dążymy do tego aby zapewnić polskim rolnikom najlepsze rozwiązania finansowe, wspierające rozwój ich gospodarstw. Nasza oferta powstała w oparciu o potrzeby rodzimych wytwórców, hodowców, nowoczesnych farmerów upatrujących rozwój prowadzonej działalności w nowoczesnych formach wsparcia biznesu – powiedział odbierając złoty medal Sławomir Dudziak, dyrektor sprzedaży AGRO w Europejskim Funduszu Leasingowym.

Agrolinia to pakiet produktów finansowych, w skład którego wchodzą pożyczka i leasing.

Pożyczka jest udzielana klientowi na zakup wybranego środka trwałego, którego, z chwilą podpisania umowy, staje się właścicielem.  Można ją wykorzystać do sfinansowania zakupu nowych i używanych sprzętów rolniczych. Aby ubiegać się o uzyskanie  pożyczki, wymagane jest posiadanie przez rolnika podpisanej z Agencją Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa, Agencją Rynku Rolnego lub inną jednostką publiczną udzielającą środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, umowy o dofinansowanie inwestycji.

Leasing, który również wchodzi w skład pakietu Agrolinia, zapewnia finansowanie zarówno nowego jak i używanego sprzętu, przy niskim zaangażowaniu środków własnych i długim okresie finansowania (do 72 miesięcy). W leasingu operacyjnym raty oraz wpłata własna (czynsz inicjacyjny) stanowią w całości koszt uzyskania przychodu. Odliczeniu podlega też 100 % podatku VAT od rat leasingowych.