Zawarcie takiej umowy Agroma zapowiedziała w swoim dokumencie informacyjnym. Pieniądze z pożyczki Spółka przeznaczy na dalszy rozwój: zwiększanie udziału w rynku poprzez rozszerzanie asortymentu, rozbudowę informatycznych systemów obsługi zamówień oraz bazy biurowo-magazynowej.

Pożyczka podporządkowana to najrozsądniejsza i najbezpieczniejsza dla Spółki forma przekazania środków na rozwój. „Wiem, że dzięki tym środkom Agroma będzie się rozwijać jeszcze dynamiczniej, stanowiąc coraz większą wartość dla swoich inwestorów” powiedział Piotr Staszewski. „Chcę pozostać większościowym akcjonariuszem Agromy, by pokazać, że to spółka z ogromnym potencjałem – solidna marka której warto zaufać” dodał prezes Staszewski.

Agroma zadebiutowała na New Connect 22 marca 2010. Już w pierwszym dniu notowań kurs jej akcji wzrósł o 50 proc., do 3 groszy za akcję, przy obrotach wynoszących ponad 670 tys. zł. Były to drugie pod względem wysokości obroty w tej sesji na New Connect.

W ramach oferty publicznej Agroma wprowadziła do obrotu 315 mln akcji serii B, stanowiących 50 proc. kapitału zakładowego spółki. Pozostałe 50 proc. kapitału (315 mln akcji serii A) pozostaje własnością dotychczasowych głównych akcjonariuszy: Piotra i Elżbiety Staszewskich. Piotr Staszewski zobowiązał się także do nie sprzedawania więcej niż 20 proc. posiadanych przez siebie akcji serii B, do czasu nowej emisji.

Agroma jest największą polską firmą handlowo-produkcyjną, działającą na rynku urządzeń do pielęgnacji ogrodu, części zamiennych oraz elektronarzędzi. W jej ofercie czołowe miejsca zajmują traktorki, kosiarki spalinowe, kosy spalinowe, pilarki, kosiarki elektryczne i części zamienne do maszyn i urządzeń. Produkty Agromy są dostępne w około 500-et punktach sprzedaży (sklepy wielkopowierzchniowe, sieć dealerska, sprzedaż internetowa). W stałej ofercie firmy znajduje się kilkanaście tysięcy produktów oferowanych pod własną marką Agroma oraz światowych producentów (m.in. Sears/Craftsman, Ryobi/Homelite, Briggs and Stratton/Simplicity, Weibang, Kingxxel, Stens, Barbieri).

Źródło: farmer.pl