Wśród szeregu produktów oferowanych przez firmę znajduje się nagrodzony Złotym Medalem Targów Agrotech w Kielcach w marcu br. pakiet produktów Agrolinia. – Agrolinia to kompletna oferta finansowania gospodarstw rolnych za pomocą leasingu i pożyczki – mówił Sławomir Dudziak, Dyrektor Sprzedaży Agro w EFL.

Pożyczka jest udzielana klientowi na zakup nowego lub używanego przedmiotu z oprocentowaniem stałym lub zmiennym, z refundacją programów PROW lub bez refundacji.

Leasing, który również wchodzi w skład pakietu Agrolinia, zapewnia finansowanie zarówno nowego jak i używanego sprzętu, przy niskim zaangażowaniu środków własnych i długim okresie finansowania (do 84 mies.), udzielany w złotych lub denominowany w euro i frankach szwajcarskich.

Agrolinia jest produktem elastycznym, m. in. harmonogramy spłat są sezonowe, dopasowane do typu prowadzonej produkcji rolniczej.

Europejski  Fundusz Leasingowy S.A. istnieje od 1991 r. Od 2001 r. należy do jednaj z największych na świecie grup finansowych – Credit Agricole. Posiada ponad 230 tys. klientów i prawie 580 tys. podpisanych umów. Wartość sfinansowanych inwestycji sięga blisko 33 mld zł. W Polsce oprócz EFL do Grupy CA należą: Crédit Agricole Bank Polska SA, Crédit Agricole Ubezpieczenia na Życie, Crédit Agricole Corporate & Investment Bank, Crédit Agricole Commercial Finance.