Wartość kontraktu to blisko 4,5 mln złotych.


Podpisana umowa to wynik wygranej InfoScope w postępowaniu przetargowym. InfoScope zrealizuje projekt samodzielnie.

- Ten kontrakt pokazuje, że rynkowa pozycja InfoScope stale rośnie i potrafimy samodzielnie realizować bardzo złożone projekty, zarówno dla największych instytucji państwowych jak i firm prywatnych. To efekt ogromnego doświadczenia naszego zespołu i nastawienia na realizowanie potrzeb klienta - powiedział Marcin Giedroyć, prezes zarządu InfoScope.

W ramach prowadzonych prac firma dokona modyfikacji obecnego systemu SI-Agencja KI, polegających na zapewnieniu rozwoju Systemu Informatycznego zgodnie z wymaganiami ARiMR.

Korzyścią biznesową jest zapewnienie ARiMR możliwości pełnego i sprawnego korzystania z Systemu Informatycznego dostosowanego do zmieniających się warunków realizacji zadań przez ARiMR. Spółka będzie też nadzorowała funkcjonowanie systemu i zapewni jego bieżącą obsługę. Umowę zawarto na okres 38 miesięcy.

Dzięki wprowadzanym modyfikacjom, tworzeniu dodatkowego oprogramowania i stałemu wsparciu specjalistów InfoScope, możliwe będzie jeszcze szybsze i dokładniejsze przetwarzanie informacji w systemie, odpowiedzialnym m.in. za obsługę wniosków i monitoring już przyznanych dopłat. To bardzo odpowiedzialne zadanie, ponieważ dopłaty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. W samym tylko 2012 roku wartość udzielonych kredytów z dopłatami ARiMR wyniosła ok. 3 miliardy złotych.

System SI-Agencja KI służy do monitorowania dopłat do oprocentowania kredytów inwestycyjnych dla rolnictwa. Program udzielania tych dopłat stanowi ustawową działalność ARiMR i jest realizowany już od kilkunastu lat. Kredyty, do których stosowane są dopłaty Agencji, udzielane są na okres od kilku do 20 lat. Elektroniczna forma sprawozdań, obsługiwana przez system SI-Agencja KI, obowiązuje od ponad dziesięciu lat (od 2000 r.).