- Jeszcze kilka lat temu udział maszyn rolniczych w całym rynku leasingowym był marginalny i właściwie nikt o nim nie mówił. Dziś, rolnicy są już nie tylko ważnymi klientami firm leasingowych, ale i stawiają przed nimi coraz większe wymagania: nie tylko w zakresie samego finansowania, ale coraz częściej usług dodatkowych, przede wszystkim ubezpieczeń – podkreśla Szymon Stryjski, odpowiedzialny w BZ WBK Finanse & Leasing za finansowanie branży rolniczej.

Z początkiem 2012 r. dla branży rolniczej zadebiutowały dwa produkty ubezpieczeniowe. Pierwszy to przygotowane wspólnie z Grupą Concordia ubezpieczenie majątkowe, które obejmuje szkody powstałe w maszynach rolniczych w wyniku zdarzeń niezależnych od ubezpieczonego i zapewnia kompleksową ochroną w ramach AGRO-CASCO, OC i NW. Drugi to wdrożony razem z Europ Assistance i BZ WBK program Assistance Medyczny, który zapewnia leasingobiorcy lub pożyczkobiorcy, jak również jego rodzinie, szybką pomoc medyczną  w sytuacji m.in. nieszczęśliwego wypadku lub choroby. Z obu ubezpieczeń mogą skorzystać zarówno rolnicy indywidualni jak i prowadzący działalność gospodarczą. -

- Takiego rozwiązania oczekują nasi klienci. Jest ono dla nich wygodne i daje wymierne korzyści takie, jak np. atrakcyjne ceny ubezpieczenia – podkreśla Mariusz Włodarczyk, członek zarządu BZ WBK Leasing.

Obecnie rolnik może liczyć na kompleksową ofertę finansowania maszyn rolniczych obejmującą leasing, pożyczkę pod dotacje unijne. Ciekawym rozwiązaniem są również programy finansowania fabrycznego, dzięki którym zakup sprzętu rolniczego jest jeszcze prostszy i szybszy: oprócz informacji o samej maszynie, rolnik otrzymuje u dealera w pełni dopasowaną do jego potrzeb ofertę finansowania.