W liście opublikowanym na łamach gazety szef rządu przekonuje, że Prawo i Sprawiedliwość nie tylko obiecało zadbać o seniorów, lecz także wywiązuje się z tej obietnicy każdego roku.

- Na początek przywróciliśmy niższy wiek emerytalny, a zaraz potem zaczęliśmy podnosić świadczenia emerytalne - podkreśla Mateusz Morawiecki.

Premier twierdzi, że osoby starsze nie powinny wybierać między zakupem leków lub jedzenia. Uważa, że taka bieda to hańba dla państwa.

- Dlatego robimy wszystko, by takie historie nigdy nie miały miejsca. To dzięki naszym działaniom przeciętna emerytura wzrosła aż o 600 zł. A to nie wszystko. Każdy senior w Polsce dostaje także 13. emeryturę - przekonuje premier.

Morawiecki, zwracając się do seniorów w liście opublikowanym na łamach "Super Expressu", mówi, ze państwo musi być aktywne i odpowiadać na potrzeby Polaków. Dlatego, choć 14. emerytura miała być rozwiązaniem jednorazowym, podyktowanym przez pandemię, zapadła decyzja o kolejnej wypłacie czternastki.

- Znieśliśmy podatek od emerytur i ustanowiliśmy waloryzację na poziomie 7 proc.- tłumaczy szef rządu. - Miarą odpowiedzialności państwa jest troska o najsłabszych - przypomina.