Dyrektorem w KRUS-ie jest m.in. Wojciech Kobielski. W KRUS-ie i Funduszu Składkowym mają etaty: jego syn, narzeczona syna i jej matka. Kazimierz Pątkowski, prawa ręka prezesa, zadbał o pracę dla syna, kochanki i jej córki. Do KRUS trafiła też szwagierka ministra rolnictwa (…)

Prezes KRUS-u, Roman Kwaśnicki (PSL) co tydzień jeździ do Jeleniej Góry lub Szklarskiej Poręby, skąd pochodzi i gdzie kiedyś pracował. Do dziś krążą tam legendy: słynął z tego, że kazał jednej z pracownic... prać swoją bieliznę. Sprawę opisała lokalna prasa. Lubił też rozdawać za darmo karnety na basen lokalnym działaczom i radnym.

W Jeleniej Górze z kolei prezes dorabia jako wykładowca w państwowym Kolegium Karkonoskim. Za przejazdy - czyli za benzynę na prawie tysiąckilometrowej trasie - płaci KRUS. Kwaśnicki zapewnia, że ma na to zgodę ministra. I wyjaśnia: "Przyjeżdżam służbowym samochodem do Jeleniej, a prywatnym samochodem jadę do tej szkoły i prowadzę ćwiczenia" (…)

(…) Radcą prezesa ds. pracowniczych KRUS jest Leszek Kwiatkowski - jego córka od niedawna pracuje w biurze audytu KRUS; dyrektorem w centrali KRUS jest Wojciech Kobielski. W funduszu składkowym podległym KRUS dostał etat jego syn Maciej. W centrali KRUS pracuje też Katarzyna Lasota, konkubina Macieja - i matka konkubiny. W maju dyrektorką biura kadr KRUS została Jadwiga Wiśniewska, szwagierka ministra rolnictwa z PSL (podlega mu KRUS) Marka Sawickiego (…)

(…) Od kwietnia w funduszu składkowym KRUS pracuje syn Pątkowskiego, Piotr (…)

(…) Pątkowski ma w KRUS syna, a córce swej życiowej partnerki daje zarobić, zlecając jej tłumaczenia dla KRUS (…)

(…) Roman Kwaśnicki zasiada we władzach jeleniogórskiej fundacji Zdrowa Wieś, jest też członkiem rady nadzorczej akcyjnej spółki Energosalix spod Zielonej Góry. Niedawno kupił też działkę w centrum miasta od władz Jeleniej Góry. Choć zgodnie z ustawą antykorupcyjną powinien o tym wspomnieć w swym zeznaniu majątkowym, to nie uczynił tego (…)

źródło: dziennik.pl, (Wojciech Cieśla, Grzegorz Rzeczkowski)