Z danych Związku Polskiego Leasingu (ZPL) wynika, że branża rolnicza nie zwalnia tempa inwestycji. Według przedstawicieli Spółek Leasingowych BZ WBK bardzo dobry wynik tej części rynku to zasługa sprofilowanej oferty produktowej dla rolników oraz unijnego wsparcia.

W ubiegłym roku BZ WBK Finanse & Leasing sfinansował ponad 3000 maszyn rolniczych, co po raz kolejny dało firmie pozycję lidera w segmencie usług dla rolnictwa pod względem liczby sfinansowanych środków trwałych. Łączna wartość tego sprzętu wyniosła 311,24 mln zł. - W roku 2010 sfinansowaliśmy ponad 1000 ciągników rolniczych, czyli blisko o połowę więcej niż w roku poprzednim – mówi Szymon Stryjski, odpowiedzialny w BZ WBK Finanse & Leasing za segment usług dla rolnictwa.

- Rolnicy to bardzo perspektywiczna grupa klientów, którzy wiedzą, jak korzystać ze specjalnie przygotowanych dla nich rozwiązań finansowych. Nasze wyniki potwierdzają, że maszyny rolnicze, obok sprzętu medycznego, stanowią najbardziej dynamicznie rozwijający się segment rynku leasingowego, a dzięki wsparciu unijnemu ta tendencja powinna się także utrzymać w bieżącym roku – dodaje Szymon Stryjski.

Tak dobre wyniki BZ WBK Finanse & Leasing w finansowaniu rolnictwa to w dużej mierze zasługa uruchomionego w 2009 roku i cieszącego się dużą popularnością programu finansowania fabrycznego Zetor Finance. Spółka prowadzi także program finansowania fabrycznego ciągników Kubota i Farmer.

W ramach współpracy BZ WBK Finanse & Leasing z producentami, rolnicy w jednym miejscu – w punkcie zakupu – otrzymują i ofertę maszyn, i kompleksową ofertę ich finansowania. Wszystkie programy obejmują atrakcyjne cenowo pożyczki  oraz leasing.

Rolnicy w zdecydowanej większości korzystają z pożyczek. Stanowią one ok. 90% produktów sprzedawanych przez BZ WBK Finanse & Leasing w tym segmencie.