KOWR poinformował na swojej stronie internetowej, w dziale "Aktualności", że dziś „zostało podpisane porozumienie akceptujące stosowanie kryteriów i ich punktacji w przetargach ofert pisemnych na dzierżawę nieruchomości rolnych. Dokumenty podpisali Wiktor Szmulewicz, Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz Witold Strobel, Dyrektor Generalny KOWR.”

Jak dodano, jest to „początkiem i zapowiedzią kolejnych wydarzeń, na których będą podpisywane podobne porozumienia z innymi organizacjami rolniczymi”.

Tymczasem same kryteria nie zostały dotychczas opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej KOWR – ostatnia zamieszczona w BIP KOWR informacja ma datę 5 lutego.

Farmer już przed tygodniem zapytał w KOWR, czy opracowano kryteria przetargów do dzierżaw?

„Kryteria i ich punktacja stosowane w przetargach ofert pisemnych na dzierżawę nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa zostały opracowane. Znajdują się w Zarządzeniu Nr 28/2018/Z Dyrektora Generalnego KOWR z dnia 22.02.2018 r. zmieniającym Zarządzenie Nr 103/2017/Z z dnia 9.10.2017 r. w sprawie wydzierżawiania nieruchomości Zasobu WRSP” – odpowiada dziś biuro prasowe KOWR.

Gdzie się znajduje to zarządzenie, bo w BIP go nie ma – dopytywaliśmy dalej.

I cóż się okazuje? „Zarządzenie 28/2018/Z jest zarządzeniem zmieniającym Zarządzenie 103/2017/Z, dlatego jest podpięte pod Zarządzenie 103 z 2017 roku” – odpowiedziano. A nam wypada pogratulować takiej informacji publicznej. Jak się okazuje, nie tylko tryb pracy nad tymi kryteriami, ale i wynik tych prac pozostał tajny przez poufne.

Więcej: Zmiany zasad dzierżawy ziemi z ZWRSP tajne przez poufne?

Cudownie odnalezione zarządzenie dyrektora – którym KOWR nie chce się chwalić tak, jak samym podpisaniem porozumienia z KRIR i o przyjęciu którego nie poinformował w "Aktualnościach" na swojej stronie internetowej, a samo zarządzenie "podpiął" w BIP do ubiegłorocznej informacji – polecamy więc zainteresowaniu czytelników.