Premier Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek, że tego dnia spotka się z wicepremierem i szefem Porozumienia Jarosławem Gowinem, aby przedyskutować wątpliwości dotyczące kwestii podatkowych zawartych w Polskim Ładzie.

Müller w Programie Pierwszym Polskiego Radia mówił w środę, że po spotkaniu są jeszcze ostatnie szlify ustawy podatkowej, która zawiera "wszystkie rozwiązania, jeżeli chodzi o kwestie podatkowe w Polskim Ładzie, czyli podwyższenie kwoty wolnej od podatku i podwyższenie drugiego progu podatkowego".

Przyznał, że projekt ustawy miał być - według wstępnych zapowiedzi - zaprezentowany i przesłany do konsultacji społecznych w tym tygodniu. - Umówiliśmy się wczoraj z premierem Gowinem, że dajemy sobie ostatnie kilka dni na pewne szlify tej ustawy, ostateczne propozycje, które są wspólnie uzgadniane między PiS i Porozumieniem - mówił.

- Liczymy ostatnie propozycje, które są przekazywane z obu stron, tak aby ten system w całości finansowo się spinał w zdrowy, rozsądny sposób - dodał.

Zapowiedział też, że wkrótce projekt trafi do konsultacji. - Na początku przyszłego tygodnia projekt pójdzie do konsultacji, liczę, że już jako wspólny projekt całej Zjednoczonej Prawicy - zapowiedział Müller.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.