Wsparcie samorządu mazowieckiego to odpowiedź na prośby zgłaszane przez gminy dotknięte zniszczeniami po gwałtownych burzach i ulewach, które latem przeszły nad subregionem radomskim.

Jak podkreślił marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik, skala zniszczeń była ogromna - zerwane dachy, zniszczone budynki szkół i zalane drogi.

"Naprawienie takich szkód wymaga nie tylko czasu, ale przede wszystkim ogromnych nakładów finansowych. Dlatego, solidaryzując się z poszkodowanymi samorządami, postanowiliśmy wesprzeć ich działania, przeznaczając środki z naszego budżetu na usuwanie zniszczeń" - powiedział Struzik.

700 tys. zł trafi do gminy Klwów, gdzie w 22 czerwca w wyniku nawałnicy, huraganu i ulewnego deszczu zniszczeniu uległy budynki mieszkalne, gospodarcze, uprawy, a także sieć wodociągowa oraz drogi gminne w miejscowościach Głuszyna i Kłudno.

Przeszło 256 tys. zł otrzyma Skaryszew na usuwanie zniszczeń powstałych po burzy 24 czerwca. Konieczny był remont dachu oraz podłogi i ścian części sportowej budynku szkoły w tym mieście.

100 tys. zł samorząd woj. mazowieckiego przekazał gminie Policzna, gdzie z 24 na 25 czerwca przeszła potężna nawałnica. W wyniku gwałtownej burzy zniszczeniu uległy okna w Zespole Placówek Oświatowych, w efekcie czego zalana została sala sportowa.