Działanie, a raczej niedziałanie aplikacji suszowej to już od dłuższego czasu ogromny problem rolników.

Redakcja jest wręcz zasypywana skargami na jej funkcjonowanie w różnych aspektach. W pierwszych dniach października, za resortem rolnictwa pisaliśmy na portalu, co mogą zrobić rolnicy w sytuacji, gdy sama aplikacja nie działa:

Jak informował wówczas Dariusz Mamiński, radca w Wydziale Prasowym Departamentu Komunikacji i Promocji Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi - administratorem publicznej aplikacji jest Centralny Ośrodek Informatyki. W przypadku występującego problemu z aplikacją suszową można skierować zapytanie pod adres email: susza@coi.gov.pl wraz z podaniem danych:

1. screen ( co jest widoczne) z aplikacji po zalogowaniu
2. numer identyfikujący producenta rolnego

- Powyższe informacje pomagają zidentyfikować utrudnienie i bezzwłocznie rozwiązać problem - zaznaczał w pierwszych dniach października ekspert resortu rolnictwa.

Kolejny problem to szacowanie strat w aplikacji. Rzadko kiedy - w opinii rolników - określa stan faktyczny. Zazwyczaj mocno zaniża parametry, na podstawie których wypłacana jest pomoc.

Dlatego o to, jakie kroki ze strony resortu rolnictwa są przewidywane w najbliższym czasie, żeby ten kłopot wreszcie zniknął - zapytaliśmy w trakcie konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie wicepremiera Henryka Kowalczyka: