Zysk operacyjny wyniósł w grupie 1,54 mln litów wobec 5,53 mln LTL zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 5,50 mln LTL wobec 5,81 mln LTL rok wcześniej. Agrowill Group na przestrzeni 2010-go roku zarobiła 6 mln 300 tys. LTL zysku.

W pierwszym półroczu bieżącego roku przedsiębiorstwo otrzymało 2,56 mln LTL zysku. Obroty spółki na przestrzeni 6 miesięcy wyniosły 12,9 mln LTL.

- Wyniki z pierwszego półrocza, w większości zdeterminowane przez branżę sprzedaży mleka, pozwalają prognozować, że drugie półrocze będzie jeszcze lepsze. Z uwagi na sezonowość rolnictwa, sektor uprawy roślin w pierwszym półroczu ponosi podstawowe koszty produkcyjne (nawożenia, nabycia agrochemikaliów, koszty pracy techniki), natomiast produkcja jest sprzedawana w drugim półroczu. Z tego powodu nasze dochody i zyskowność w pierwszym półroczu w przeważającej części uwarunkowała sprzedaż mleka i bydła. Bardzo nas cieszy, że już z zyskiem sprzedaliśmy część zbioru rzepaku ozimego. Udało się go sprzedać po cenie wyższej niż cena na giełdach światowych - zarobiono o 100 LTL za tonę więcej. Stosunkowo wysokie ceny zboża pozwalają spodziewać się większych dochodów z kultur zbożowych - powiedział przewodniczący zarządu „Agrowill Group” Vladas Bagavičius.

Twierdzi on, że pszenica i rzepak jary obecnie będą przechowywane w magazynach w oczekiwaniu na wyższe ceny zboża – na rynku oczekuje się, że kultury te jeszcze zdrożeją, dlatego przeważająca część plonów zostanie sprzedana później.

W Agrowill pszenica w tym roku dała lepsze plony niż przed rokiem – z hektara wymłócono więcej niż średnia całego kraju. Spółka otrzymała najwięcej zboża klasy ekstra i klasy pierwszej, za które płaci się najwięcej.