Stwierdza w nim, że „wycena akcji krajowej spółki cukrowej na kwotę 2,47 zł za akcję jest ceną atrakcyjną i promocyjną przy aktualnej i stałej cenie cukru 3,50 za kilogram w sprzedaży detalicznej. Rzeczywista cena 1 akcji powinna odpowiadać cenie min. 1 kilograma cukru w cenie detalicznej. Można porównać jak jest w cukrowniach francuskich i niemieckich. Spółka KSC jest rentowna i osiąga bardzo dobry wynik finansowy dzięki przejęciu majątku i kapitału po likwidowanych kolejnych cukrowniach. Plantatorzy i pracownicy likwidowanych zakładów posiadają nadal akcje KSC i pragną uczestniczyć w dalszej prywatyzacji poprzez wykup akcji Skarbu Państwa”.

Uznano za nieuzasadniony „płacz Związków Zawodowych Rolników i Pracowników KSC” nad ceną akcji  - jest ona nadal „promocyjna” i odzwierciedla rzeczywistą wartość majątku spółki.

„Nie płakano nad likwidowanymi cukrowniami a teraz płacze się, że brak środków finansowych na wykup akcji Ministerstwa Skarbu Państwa, jednocześnie nie dopuszczając pozostałych akcjonariuszy (sprawiedliwość dziejowa czy chichot historii?)” – napisano, domagając się dopuszczenia do prywatyzacji wszystkich  aktualnie posiadających akcje byłych pracowników i byłych plantatorów.